Cztery osoby zatrzymane w związku z fikcyjnymi fakturami i umową pożyczki

Autor: A. Karczewska fot. CBA vid. CBA
REKLAMA

Agencji poznańskiego CBA zatrzymali cztery osoby w związku z procederem sprzedaży fikcyjnych faktur VAT oraz usiłowania wprowadzenia do obiegu fikcyjnej umowy pożyczki. Podczas akcji trzy osoby zostały zatrzymane na gorącym uczynku.

Jak wyjaśnia CBA, na terenie województwa wielkopolskiego czterech przedsiębiorców oferowało wystawienie i sprzedaż fikcyjnych faktur VAT opiewających na ponad 10 milionów złotych. W zamian zażądali za nie ponad 1 400 000 złotych.

Jak wynika z ustaleń śledczych, podejrzani proponowali zawarcie fikcyjnej umowy pożyczki na kwotę 12 milionów złotych. Dzięki temu możliwe miałoby być wprowadzenie do obrotu gospodarczego pieniędzy pochodzących z popełnienia przestępstw, głównie z wyłudzeń podatku VAT. Za taką "usługę" żądali prowizji około 1,5 miliona złotych.

Agenci CBA zatrzymali w sprawie cztery osoby, w tym trzy na gorącym uczynku. Podczas przeszukania miejsc zamieszkania podejrzanych oraz pomieszczenia firmy oraz biura rachunkowego zabezpieczono dokumentację, nośniki danych i dane elektroniczne związane z przestępczym procederem zatrzymanych osób.

Zatrzymanych przewieziono do poznańskiej prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA