Bałkańskie wakacje bezpośrednio z Poznania

Autor: A. Karczewska fot. pixabay
Artykuł sponsorowany
REKLAMA

Bałkany – jeden z najbardziej pożądanych kierunków podróży ostatnich lat. Polaków fascynuje historia, architektura, kuchnia, natura i… klimat państw bałkańskich. Jedni wybierają się tam, by zwiedzać, inni, by wygrzać się nad Morzem Czarnym lub Adriatyckim, a kolejni łączą jedno z drugim. Bogata oferta poznańskiego lotniska Ławica daje podróżnym wachlarz możliwości wybrania swojego celu wycieczki. Albania, Bułgaria, Chorwacja, a może Czarnogóra?

Bałkany fascynują podróżnych w każdym wieku. Ci starsi pamiętają jeszcze czasy, gdy do Bułgarii jeżdżono po piękną brązową opaleniznę i koniak. Młodsi odkrywają państwa bałkańskie na nowo, chcąc zobaczyć tereny kiedyś niemal niedostępne dla ich rodziców z uwagi na toczące się tam konflikty. Dziś turystyka w tych państwach rozwija się w bardzo dużym tempie.
 
Natura, architektura, kuchnia i klimat to cztery najczęściej wymieniane powody podróży do Albanii, Bułgarii, Chorwacji i Czarnogóry. Do każdych z tych państw można polecieć bezpośrednio z lotniska Poznań-Ławica i przekonać się na własne oczy, czym zachwycają się kolejni urlopowicze.
 
Łącznie chętni mogą wybierać spośród siedmiu połączeń, z których sześć to połączenia czarterowe.
 
Albańska Tirana jest nie tylko stolicą państwa, ale także największym miastem w Albanii, największym ośrodkiem przemysłowym i centrum kulturalnym kraju. Założone w XVII wieku miasto obecnie nazywane jest przez turystów „kontrastowym”. Dlaczego? Ponieważ jest mieszanką historii z procesem odbudowywania i nowoczesności. Wciąż można tu znaleźć liczne ślady po komunizmie, w tym również największe w Albanii bunkry. Turyści chętnie korzystają również z licznych muzeów i wystaw, a także dzielnicy Blloku, która słynie z licznych pubów i klubów. Nie brakuje również obiektów, budowli i miejsc, które trzeba odwiedzić będąc w Tiranie.
 
Warna i Burgas to kolejne kierunki cieszące się dużym zainteresowaniem pasażerów poznańskiego lotniska. Do obu bułgarskich miast także można polecieć bezpośrednio ze stolicy Wielkopolski. Oba przyciągają swą architekturą i historią, a także znanymi na całym świecie wyrobami – winem, serem, kosmetykami czy likierami. Warto wybrać się tam także dla kuchni, która jest połączeniem kuchni europejskiej i bliskowschodniej. Można tam wyczuć wpływy kuchni rosyjskiej, włoskiej, greckiej, bałkańskiej i Bliskiego Wschodu – te ostatnie szczególnie widoczne są w przypadku baklawy czy musaki.
 
Czarnogóra jest jednym z tych państw, które prężnie próbuje wykorzystać swoje atuty, by stać się liderem turystyki wśród państw bałkańskich. Z Poznania można polecieć bezpośrednio do Podgoricy, czyli stolicy kraju, a także do miasta Tivat położonego niedaleko Kotoru. To drugie połączenie jest tegoroczną nowością.
 
Tivat słynie z portu z zabytkowymi okrętami, a także swojego ukształtowania i położenia – to półwysep otoczony górami i morze, z piaszczystymi plażami i czystą wodą. Podgornica to z kolei nie tylko stolica, ale także największe miasto Czarnogóry. Położone między rzekami Ribnica i Moraca, niedaleko Gór Dynarskich oraz wybrzeża Morza Adriatyckiego. Co ciekawe, miasto z uwagi na swoje atrakcyjne położenie zostało zasiedlone już w czasach prehistorycznych.
 
Niezwykle popularnym kierunkiem wakacyjnych wyjazdów jest również Chorwacja. Z Poznania można tam polecieć korzystając zarówno z oferty czarterowej jak i regularnego połączenia taniego przewoźnika uruchomionego w tym roku.
 
W ramach pierwszej z opcji bezpośrednio można polecieć do Dubrovnika, jednego z najsłynniejszych chorwackich miast, które położone jest nad Morzem Adriatyckim. Dubrovnik słynie z zabytków, architektury, lokalnej kuchni i.. życia nocnego. Co ciekawe, całe Stare Miasto w Dubrowniku zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.
 
Wycieczkę do Chorwacji można również zaplanować samemu, bez konieczności korzystania z oferty biura podróży. Dzięki nowemu połączeniu z poznańskiej Ławicy, bezpośrednio można polecieć do Zadaru położonego nad Morzem Adriatyckim. Historia tego miasta sięga IV wieku p.n.e., co wciąż widać w niektórych rejonach. Znajduje się tu m.in. Muzeum Archeologiczne, w którym dostępne są zbiory z czasów starożytnych i średniowiecza. Zadar jest również ważnym ośrodkiem przemysłowym, kulturalnym i akademickim.
 
Bałkańskie wakacje pozwalają na miłe spędzenie czasu i połączenie odpoczynku ze zdobywaniem nowej wiedzy i doświadczeń. Co ważne, to miejsca, w które można wybrać się zarówno samemu jak i w grupie znajomych czy z rodziną z dziećmi. Bogata oferta każdego z nich pozwoli znaleźć coś dla każdego.
 
Połączenia i szczegóły dotyczące ich realizacji można znaleźć na stronie internetowej poznańskiego lotniska Ławica.
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA