Warta Poznań zagra przy Bułgarskiej, ale z nowym trenerem

Autor: A. Karczewska fot. pixabay/poglądowa
REKLAMA

Petr Nemec rozstał się z Wartą Poznań i nie poprowadzi drużyny w kolejnym sezonie. Umowa z klubem została rozwiązana za porozumieniem stron. Tymczasem "Zieloni" otrzymali licencję na grę w Fortuna 1. Lidze w sezonie 2019/2020. Na razie jednak, mecze "u siebie" rozgrywać będą na Stadionie Miejskim przy ul. Bułgaskiej.

Petr Nemec był trenerem Warty Poznań od listopada 2016 roku. Gdy rozpoczynał przygodę z Zielonymi drużyna grała w II lidze. W kolejnym sezonie awansował z zawodnikami do Fortuna 1. Ligi, ale w zakończonym niedawno sezonie Warta uplasowała się dopiero na 13. pozycji w tabeli.

Jak informuje klub, umowa ze szkoleniowcem, która miała obowiązywać jeszcze przez rok, została rozwiązana za porozumieniem stron.

Pod wodzą Nemeca, Zieloni rozegrali 86 spotkań ligowych, zdobywając 126 punktów. Drużyna wygrała 35 meczów, 28 przegrała, a w 24 padł remis.

Także dzisiaj Komisja Licencyjna PZPN pozytywnie rozpatrzyła wniosek klubu i zgodziła się na grę Warty Poznań w Fortuna 1. Lidze w nadchodzącym sezonie. Z uwagi na fakt, że stadion przy Drodze Dębińskiej nie spełnia wymagań, do czasu dostosowania go do wymogów licencyjnych Zieloni będą rozgrywać swoje mecze na Stadionie Miejskim przy ul. Bułgarskiej.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA