W Poznaniu powstał ośrodek leczenia hemofilii

Autor: A. Karczewska fot. pixabay/poglądowa
REKLAMA

W Poznaniu został powołany ośrodek leczenia hemofilii. Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego podpisał w tej sprawie umowę z Narodowym Centrum Krwi w Warszawie. Dzięki temu, chorzy otrzymają kompleksową opiekę nie tylko w zakresie leczenia chorób związanych ściśle z układem krwionośnym.

Według szacunków, w Wielkopolsce problemy ze skazami krwotocznymi i hemofilią ma około pół tysiąca osób. To problemy nie tylko związane z układem krwionośnym - ich choroby sprawiają, że mają problemy ze znalezieniem np. stomatologów, ginekologów czy fizjoterapeutów, którzy podjęliby się ich leczenia.

O tym, że w Poznaniu brakuje miejsca, w którym chorzy na hemofilię otrzymają kompleksową opiekę nie tylko w zakresie leczenia układu krwionośnego mówiono od dawna. Jak informuje Gazeta Wyborcza, udało się podpisać umowę z Narodowym Centrum Krwi w Warszawie w sprawie utworzenia w stolicy Wielkopolski ośrodka leczenia hemofilii.

W Szpitali Klinicznym Przemienienia Pańskiego na oddziale hematologii i transplantacji szpiku chorzy otrzymają pomoc medyczną w oparciu o nowoczesne terapie i najnowsze standardy.

W ramach ośrodka działać będą nie tylko doświadczeni hematolodzy. Z uwagi na problemy, z jakimi na co dzień zmagają się chorzy, w ramach programu otrzymają również pomoc lekarzy innych dyscyplin i dziedzin.

Pacjenci ośrodka będą mieli dostęp do profesjonalnych badań, nowoczesnych terapii i lekarstw.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA