Przygotowanie na dobry start. Runmageddon Poznań

Autor: Redakcja serwisu www.codziennypoznan.pl foto. archiwum
Artykuł sponsorowany
REKLAMA

Nie taki trudny Runmageddon jak go malują! Zwłaszcza jeśli start w biegu przeszkodowym będzie poprzedzony odpowiednim przygotowaniem albo odbędzie się w grupie pomocnych osób. Kolejna edycja Runmageddonu w Poznaniu to dobra okazja, żeby sprawdzić jak do biegu trenują osoby, który po raz pierwszy staną na starcie trasy.

Pierwszy Runmageddon niebawem przede mną. Zawsze byłem dosyć sprawny, ale na trasie chcę dać z siebie wszystko, dlatego od jakiegoś czasu zacząłem intensywniej trenować. Zwłaszcza siłowo bo wiem, że kilka przeszkód będzie ode mnie wymagać mocnej ręki.
mówi Mateusz, który w czerwcu pobiegnie w formule INTRO o długości 3 kilometrów i z ponad 10 przeszkodami.

Każda z runmageddonowych tras to określony dystans do przebiegnięcia, ale przede wszystkim wiele konstrukcji do pokonania. Z tego powodu, oprócz ogólnie dobrej kondycji znaczenie ma także tężyzna fizyczna. Mocny chwyt, silny brzuch i ramiona zapewnią nie tylko dobry czas pokonania trasy, ale także co istotne brak kontuzji. Na co zatem postawić?

Silne dłonie zapewni podciąganie nachwytem, zwis na drążku albo utrzymanie sztangi z ciężarem. Warto także postawić na klasyczne pompki – w wersji damskiej lub męskiej oraz plank, który tylko pozornie wydaje się być łatwym ćwiczeniem, a który doskonale wzmacnia mięśnie brzucha. Zarówno Panie jak i Panowie mogą zdecydować się również na zajęcia z cross fitu czy ogólnorozwojowe ćwiczenia tbc. 

Kiedy zacząć przygotowania do biegu? Tu wiele zależy od ogólnej kondycji uczestnika. Monika przyznaje  - Nigdy nie byłam sportowym typem, może dlatego, że siłownia czy klasyczny jogging zawsze wydawały mi się nudne. Bieg z przeszkodami zaintrygował mnie, ale wiem, że bez porządnego przygotowania się nie obędzie. Swoje treningi zaczęłam już 4 miesiące temu. Wiem, że jeszcze trochę pracy przede mną, ale teraz sprawia mi to już tylko radość.

Warto pamiętać o tym, że regularne treningi nie muszą oznaczać męczarni, a wręcz przeciwnie mogą sprawiać radość. Nawet długo po przebiegniętym Runmageddonie, bo aktywność fizyczna naprawdę potrafi wejść w krew! 

A co jeśli ktoś bardzo chce stać się runmageddończykiem, ale nie ma za sobą tygodni przygotowań? Bez obaw, formuły są zróżnicowane pod względem trudności, dlatego nawet mniej sprawni zawodnicy mają szansę się wykazać. Na trasie zawsze można także liczyć na pomocną dłoń, bo w końcu w grupie siła. A Runmageddon to przede wszystkim dobra zabawa w gronie pozytywnych ludzi, którzy oprócz wysiłku lubią wyjątkową runmageddonową atmosferę. 

Dlatego wszyscy, którzy pragną ją poznać już teraz powinni zapisać się na Runmageddon Poznań, który odbędzie się w dniach 22-23.06! 

Link do zapisów: https://www.runmageddon.pl/imprezy/runmageddon-poznan-22-06-2019

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA