"Rarytas" w Scenie Roboczej na Dzień Dziecka

Autor: Codzienny Poznań AK fot. Scena Robocza - Centrum Rezydencji Teatralnej
REKLAMA

Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka, Scena Robocza - Centrum Rezydencji Teatralnej przygotowała prawdziwy "Rarytas" - dosłownie i w przenośni, bowiem spektakl o takim tytule będzie można obejrzeć już w sobotę.

Spektakl ma charakter tradycyjnej gawędy, która opowiadana jest za stołem. Towarzyszy jej muzyka, taniec i śpiew.

Przedstawiona historia opowiadana jest przez aktora siedzącego za stołem, który animuje trzymane w rękach drewniane figury. Porusza nimi w najprostszy sposób, jak dziecko.

"Część Koncertowa rozpoczynająca wieczór jest przede wszystkim przywołaniem atmosfery wielokulturowego tygla, jakim zawsze były wschodnie Karpaty. Artyści korzystają z oryginalnego instrumentarium (skrzypce, huculskie cymbały, akordeon, rumuński baraban, pasterskie fujarki, koboz), a wykonują melodie i pieśni ludów zamieszkujących tamte tereny, których nauczyli się od wiejskich muzykantów i zgromadzili w czasie swoich licznych wypraw w tamte rejony."
Scena Robocza

Z kolei w części tanecznej można spodziewać się bukowińskich zabaw i tańca - korowody Csango, huculskie pliesy, ukraińskie prysiudy i polskie krzyżaki.

Jak podkreślają twórcy, prawdziwym rarytasem będzie także strona wizualna wydarzenia, czyli obrazy tworzone na żywo w unikatowej technice malowania piaskiem przez znakomitą artystkę Katarzynę Perkowską.

Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 1 czerwca, o godzinie 19:00. Bilety dostępne są online.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA