Poznań chce być "Miastem Przyjaznym Dzieciom" programu UNICEF

Autor: A. Karczewska fot. archwium redakcji
REKLAMA

Poznań może przystąpić do programu „Miasto Przyjazne Dzieciom”, którego organizatorem jest UNICEF. To międzynarodowa inicjatywa, która stanowi wsparcie dla miast w zapewnianiu lepszej jakości dóbr i usług dla dzieci. Jej celem jest także praktyczna realizacja zapisów Konwencji o prawach dziecka.

O przystąpienie do programu apeluje radna Monika Denelska, która zwróciła się w tej sprawie do prezydenta Poznania w prośbą o podjęcie działań mających na celu dołączenie do inicjatywy UNICEF. Rada Miasta, podczas wczorajszego posiedzenia, przyjęła jej stanowisko.

Pomysł spotkał się również z pozytywną odpowiedzią ze strony Młodzieżowej Rady Miasta Poznania oraz Miejskiej Rady Seniorów.

Miasto Przyjazne Dzieciom według założeń programu to takie, które jest świadome potrzeb i praw swoich najmłodszych mieszkańców i o nie dba, starając się zagwarantować im optymalne warunki życia i rozwoju. Jednocześnie, jest świadome tego, jak duży wpływ na kształtowanie dorosłego człowieka ma na niego jego dzieciństwo.

Podstawą funkcjonowania programu są trzy filary:

- zaangażowanie samorządu, w tym przeprowadzanie zmian wewnątrz struktur administracyjnych
- zaangażowanie dzieci, czyli bezpośrednie włączenie najmłodszych w życie społeczne miasta
- zaangażowanie partnerów, a więc włączenie lokalnej społeczności w budowę środowiska przyjaznego dzieciom

Program pozwala także na wymianę doświadczeń między miastami, budowanie zaufania społecznego, wzmocnienie kapitału społecznego miasta i rozwój polityki społecznej miasta.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA