Park Rekreacyjny Starołęka Mała coraz bliżej

Autor: A. Karczewska fot. PIM
REKLAMA

Już wkrótce będzie wiadomo, kto wykona Park Rekreacyjny Starołęka Mała. Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły przetarg w tej sprawie. Pomiędzy ul. Forteczną, Pstrowskiego i Okopową powstanie nowy obiekt sportowo-rekreacyjny, który służyć będzie nie tylko mieszkańcom Starołęki.

Obecnie wskazany teren na Starołęce jest zaniedbany i porośnięty samosiejkami, głównie po tym, co kiedyś rosło tu na ogródkach działkowych. W tym miejscu ma powstać nowy obiekt do rekreacji i sportu, którego zdecydowanie brakuje w tej części miasta.

Obiekt będzie monitorowany i oświetlony, a projekt był konsultowany ze stowarzyszeniem Zielona Starołęka. Dzięki rozmowom, podjęto decyzję m.in. o zwiększeniu powierzchni placu zabaw, a także o tym, jakie urządzenia się na nim pojawią. Jednocześnie zmniejszono powierzchnię boisk, co z kolei wpłynęło również na możliwość zmieszczenia się w założonym na tę inwestycję budżecie.

Ostatecznie w Parku Rekreacyjnym Starołęka Mała powstanie boisko wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią, boisko do siatkówki z nawierzchnią poliuretanową, plac zabaw, zewnętrzna siłownia i miejsce do ćwiczeń street workout, a także miejsce spotkań dla mieszkańców.

Pojawi się również mała architektura, w tym m.in. ławki, stojaki na rowery, kosze na śmieci i przenośne toalety. Na terenie zostanie zagospodarowana zieleń, która obejmie drzewa, krzewy i ozdobne trawy.

Zastosowane zostanie odwodnienie w oparciu o urządzenia odwadniające, dzięki którym opady deszczu odprowadzane będą do kolektora deszczowego, a wody nadmiar trafi do zbiorników retencyjnych, zlokalizowanych na obszarze obiektu. Zaprojektowano również alternatywny system podlewania terenu z wykorzystaniem wód opadowych.

Na złożenie swoich ofert w przetargu ogłoszonym przez PIM, zainteresowane firmy mają czas do 13 czerwca. Obiekt ma powstać jeszcze w tym roku.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA