Poznań integruje transport publiczny z gminami Kórnik i Zaniemyśl i wprowadza zmiany w biletach

Autor: ZTM Poznań fot. archiwum redakcji
REKLAMA

Poznańscy radni wyrazili zgodę na podpisanie porozumień z gminami Kórnik oraz Zaniemyśl, na mocy których ZTM Poznań przejmie organizację linii autobusowych nr 501, 502, 560 i 561. Oznacza to, że od 1 sierpnia br. do Kórnika i Zaniemyśla będzie można podróżować na podstawie biletów ZTM. Tego dnia – zdecydowali radni – w związku z utworzeniem strefy taryfowej D wprowadzone zostaną zmiany w taryfie biletowej.

Miasto Poznań, mając na uwadze ujednolicanie systemu publicznego transportu zbiorowego w aglomeracji poznańskiej, zaproponowało przejęcie od Miasta i Gminy Kórnik oraz Gminy Zaniemyśl zadań polegających na organizacji linii autobusowych nr 501, 502, 560 i 561. Linie te nadal będą obsługiwane przez Kórnickie Przedsiębiorstwo Autobusowe Kombus, jednak będzie na nich obowiązywać taryfa biletowa ZTM.

"Takie rozwiązanie pozwoli na wprowadzenie wspólnego biletu obejmującego całą podróż, co spowoduje istotną poprawę atrakcyjności transportu zbiorowego dla mieszkańców gminy Kórnik dojeżdżających do Poznania oraz mieszkańców Poznania dojeżdżających do miejscowości na terenie gminy Kórnik, dzięki niższym kosztom oraz większej wygodzie (brak konieczności kupowania osobnych biletów)"
Wojciech Miechowicz, zastępca dyrektora ZTM w Poznaniu

W związku z zaplanowaną na 1 sierpnia 2019r. dalszą integracją transportu publicznego Poznania i gmin Kornik i Zaniemyśl, poznańscy radni przyjęli proponowane zmiany w taryfie biletowej ZTM.

Podstawową zmianą będzie wprowadzenie czwartej strefy biletowej, oznaczonej literą D.

Wprowadzone zostaną także korekty w zakresie cen biletów czasowych jednorazowych z dodaniem nowego biletu oraz zmiany w zakresie biletów krótkookresowych uwzględniające ich podział na strefę A tj. Poznań oraz strefy A+B+C+D, czyli całą aglomerację. Korekty są także przewidziane w zakresie taryfy biletów okresowych oraz tPortmonetki.

Zmiany, które zostaną wprowadzone z dniem 1 sierpnia 

Bilety jednorazowe:
 
bilet do 10 minut na strefy A+B+C+D - 3 zł
 
(cena bez zmian, dodanie strefy D)
 
 
bilet do 45 minut na strefy A+B+C+D - 5 zł
 
(nowy bilet, który zastąpi bilet do 40 minut lub na 1 przejazd w cenie 4,60 zł. Nastąpi zwiększenie zakresu czasowego biletu oraz dodanie strefy D. Bilet nie będzie już obowiązywał na cały przejazd, będzie tylko biletem czasowym).
 
 
bilet do 90 minut na strefy A+B+C+D - 7 zł
 
(nowość, bilet na najdłuższe podróże, umożliwiający przesiadki np. z długich linii podmiejskich na linie miejskie. Powyższe bilety jednorazowe będą umożliwiały przesiadkę, jednak z uwagi na długość linii nie będzie możliwości wykorzystania biletu na jeden przejazd).
 
Bilety krótkookresowe:
 
bilet na 24 godziny na strefę A - 12 zł
 
(obniżka w strefie A ceny biletu 24h obowiązującego obecnie w strefach A+B+C. Jest to oferta skierowana przede wszystkim do turystów, osób odwiedzających Poznań okazjonalnie).
 
 
bilet na 24 godziny na strefy A+B+C+D - 15 zł
 
(urealnienie ceny obecnego biletu 24h na strefy A+B+C, przy uwzględnieniu rozszerzenia na strefę D).
 
 
bilet 7-dniowy na strefę A – 40 zł
 
(obniżka w strefie A ceny biletu 7-dobowego obowiązującego obecnie w strefach A+B+C).
 
 
bilet 7-dniowy na strefy A+B+C+D - 60 zł
 
(urealnienie ceny obecnego biletu 7-dobowego na strefy A+B+C, przy uwzględnieniu rozszerzenia na strefę D).
 
 
Ważne: Od sierpnia 2019r. wycofane z oferty zostaną bilety 2- i 3-dobowe. Utrzymane zostaną oferty promocyjne:
 
bilet 24-godzinny na weekend - jednorazowy bilet czasowy 24-godzinny skasowany od godziny 20.00 w piątek do godziny 24.00 w sobotę obowiązuje do godziny 24.00 w niedzielę,
bilety 24-godzinne na weekend dla rodziny - dwa normalne jednorazowe bilety czasowe 24-godzinne upoważniają do przejazdu 2 osoby dorosłe oraz do 3 dzieci w wieku do 15 lat.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA