Kamienice na Wrocławskiej czeka remont

Autor: ZKZL fot. ZKZL
REKLAMA

Rozpoczynają się prace związane z kompleksową rewitalizacją zabytkowej kamienicy u zbiegu ulic Podgórnej i Wrocławskiej. ZKZL podpisał umowę z wykonawcą prac remontowo-konserwatorskich, konsorcjum firm MS KONS sp. z o. o. i Zakładu Budowlano Sztukatorskiego Marian Domaniecki. 

Prace remontowe potrwają rok i kosztować będą prawie 12 milionów złotych. Jest to jedno z przedsięwzięć finansowanych z kredytu uzyskanego w zeszłym roku przez spółkę z Europejskiego Banku Inwestycyjnego.

Projekt przewiduje pełną rewitalizację zabytkowego budynku. Od izolacji przeciwwilgociowej fundamentów, przez remont elewacji z odtworzeniem elementów sztukatorskich i naprawę lub wymianę podłóg, okien i drzwi po remont dachu i podłączenie budynku do miejskiej sieci cieplnej.  Blask odzyskają klatki schodowe, renowację przejdą zabytkowe drzwi, wypięknieją niezwykłej urody balkony. Projekt przewiduje także ocieplenie dachu, strychu oraz piwnic, a także montaż nowych szyldów reklamowych. Prace prowadzone będą także na podwórzu kamienicy, które zyska granitową nawierzchnię, nową wiatę śmietnikową, elementy małej architektury oraz krzewy i trawniki.  Reprezentacyjna kamienica w sercu naszego miasta poddana będzie kompleksowemu remontowi pod ścisłym nadzorem Miejskiego Konserwatora Zabytków.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA