W Wielkopolsce powstaną dwa nowe mosty

Autor: Redakcja serwisu www.codziennypoznan.pl foto. archiwum
REKLAMA

Dziś w  Poznaniu minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński wspólnie z wiceminister i Pełnomocnikiem Rządu do spraw Małych i Średnich Przedsiębiorstw zapowiedzą realizację dwóch nowych mostów, które powstaną w Wielkopolsce. 

Spotkania z przedstawicielami władz lokalnych rozpoczną się w stolicy Wielkopolski. W Poznaniu spotkanie dotyczyć będzie dofinansowania na przygotowanie dokumentacji projektowej mostów, które zostaną zrealizowane w ramach programu „Mosty dla Regionów”. Inwestycje mają powstać w dwóch lokalizacjach: na Warcie k. Biechowa oraz na Noteci k. miejscowości Czarnków. Pieniądze na ich późniejszą budowę będą pochodzić m.in. z Funduszu Dróg Samorządowych.

Na realizację programu „Mosty dla Regionów” rząd przeznaczył około 2,3 mld zł. Jednostki samorządu terytorialnego mogą otrzymać dofinansowanie na przygotowania dokumentacji do 80% wartości tego przedsięwzięcia. Program potrwa do 2025 roku.

Następnie minister Jerzy Kwieciński wspólnie z wiceminister Andżeliką Możdżanowską odwiedzą Kuchary k/ Kalisza. Tamtejsza Spółka Wodno-Ściekowa „Prosna” realizuje, dofinansowaną z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014 – 2020, inwestycję, której celem jest rozbudowa części biologicznej oczyszczalni. Dzięki temu już w niedalekiej przyszłości zwiększy się jej wydajność z obecnych 200.600 RLM do 236.667 RLM oraz przepustowość z 16600m3 do 18000m3. Rozbudowa oczyszczalni przyczyni się także do zapewnienia ciągłego oczyszczania ścieków w stopniu określonym w decyzji wodno-prawnej oraz umożliwi odbiór nowych ilości ścieków od mieszkańców. Natomiast uruchomienie instalacji fotowoltaicznej podniesie stopień niezależności energetycznej całego zakładu.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA