Studenci przejęli władzę w mieście

Autor: Redakcja serwisu www.codziennypoznan.pl poznan.pl foto. UMP
REKLAMA

Poznańscy studenci otrzymali klucze do Miasta. Symboliczne insygnia władzy wręczyła im zastępczyni prezydenta Poznania, Katarzyna Kierzek-Koperska. Wcześniej ulicami przeszedł kolorowy pochód. Tak rozpoczęły się juwenalia. Impreza potrwa do soboty.

Przekazuję Wam ten klucz, który jest symbolem władzy nad miastem. Dbajcie o nie, bo to nasze wspólne dobro, ale nie zapomnijcie się świetnie bawić i świętować juwenalia. Wszystkiego dobrego!
powiedziała Katarzyna Kierzek - Koperska

Studenckie święto zainaugurował pochód juwenaliowy. Jego uczestnicy wyruszyli z placu Adama Mickiewicza i przeszli ulicami Poznania na teren imprezy w parku Jana Pawła II. Hasło tegorocznej zabawy to #idziemywseriale. Każda uczelnia wybrała motyw przewodni swojego pochodu. Na ulicach Poznania pojawili się bohaterowie takich seriali, jak Scooby Doo (Politechnika Poznańska), Stranger Things (UAM), Smerfy (AWF), Gra o tron (Uniwersytet Przyrodniczy), Kuce z Bronksu (Uniwersytet Medyczny), Narcos (Uniwersytet Ekonomiczny) czy też Dom z papieru (Porozumienie Samorządów Studenckich Niepublicznych Uczelni Poznania).  

Juwenalia to przede wszystkim trzy dni ciekawych koncertów. W tym roku na scenie pojawią się m.in. Paluch, Bovska, Smolik&Kev Fox, Clock Machine oraz Beata i Bajm! Młode zespoły będą mogły spróbować swoich sił na małej scenie. Wystąpią m.in. DJ Loonatic,Esdobe, czy Arczi. W ramach imprezy zorganizowano też wiele animacji. W tym roku tematem przewodnim jest fluo. Uczestnicy zabawy będą mogli pomalować swoje twarze, wystylizować włosy, zagrać w twistera czy beer yogę. Przygotowana została również artystyczna instalacja.

Dla spragnionych wiedzy odbędzie się Forum Juwenaliowe. W tym roku tematy będą bardzo różnorodne - od substancji psychoaktywnych, przez budowanie swojego wizerunku, aż do taniego podróżowania.

Juwenalia potrwają do soboty. Studenci wejdą na teren imprezy za darmo (do godz. 20, za okazaniem legitymacji). Pozostali oraz studenci, którzy pojawią się na miejscu po godz. 20 będą musieli zapłacić za wstęp. Ceny biletów wahają się od 10 do 30 zł (bilet jednodniowy) oraz od 25 do 90 zł (karnet 3-dniowy).

Więcej informacji na ten temat oraz szczegółowy program wydarzeń można znaleźć na stronie Juwenalia Poznań 2019.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA