Pracowano nad nim prawie 10 lat. Powstał miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego części os. Warszawskiego

Autor: Codzienny Poznań AK fot. pixabay
REKLAMA

Prace nad miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego północnej części os. Warszawskiego trwały prawie 10 lat. Wynikało to m.in. z oczekiwań i uwag zgłaszanych przez mieszkańców oraz chęci zachowania zaplanowanego ponad 90 lat temu układu osiedla.

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego ma na celu uporządkowanie istniejącej przestrzeni osiedla oraz zachowanie obszaru kulturowo ccennego.

Podczas prac podjęto decyzję o zachowaniu układu osiedla, który został zaprojektowany przez wybitnego polskiego architekta Sylwestra Pajzderskiego w 1927 roku. Był to ważny element prac zespołu, który opracowywał koncepcję planu.

Projekt aż cztery razy wykładano do wglądu mieszkańców osiedla, którzy z chęcią wydawali opienie i uwagi na jego temat. Wpłynęło ponad 100 uwag, spośród których 49 zostało przyjętych przez prezydenta Poznania.

Pozytywnie przychylono się m.in. do wniosków o zachowanie ścieżki pieszo rowerowej przy ogrodach działkowych, która przebiega przez teren osiedla.

Co ważne, wielu mieszkańców obawiało się wpływu nowego planu na już istniejące budynki. Właśnie dlatego podczas prac postawiono duży nacisk na komunikację z poznaniakami, by rozwiać wszelkie wątpliwości, a jednocześnie przyjąć taki plan, który będzie odpowiadał największej grupie zainteresowanych.

Rada Osiedla Warszawskiego oceniła plan pozytywnie, a podczas ostatniego posiedzenia Komisji Polityki Przestrzennej i Rewitalizacji, radni także wydali pozytywną opinię w sprawie projektu uchwały.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA