Uniwersalna dekoracja domu - inspiracje

Autor: Redakcja serwisu www.codziennypoznan.pl foto. archiwum
REKLAMA

Blogi o dekorowaniu wnętrz prześcigają się w doradzaniu jak zmieniać mieszkanie wraz z nadchodzącymi sezonami. Co jednak z osobami, które nie chcą praktykować tego typu zabiegów ale chcą pozostawać na bieżąco jeżeli chodzi o trendy.

Ciągłe wyciąganie i chowanie akcesoriów może męczyć i ostatecznie doprowadzić do sytuacji, w której cały rok towarzyszą nam bombki choinkowe. Sytuacja nie jest bez wyjścia, wystarczy, zastosować kilka prostych trików. Nasze mieszkanie będzie się zmieniało dokładnie jak pory roku, bez ciągłej potrzeby zmiany dekoracji.

Prostota kluczem do osiągnięcia sukcesu

Dużo zależy od stylu dominującego w domu, jednak wybierając nowoczesne dekoracje, możemy osiągnąć zamierzony cel, pozbycia się nieprzyjemnego obowiązku dbania o zmianę wystroju. Proste formy w wyrazistych kolorach, zarówno kontrastowych czerwonym czy butelkowym zielonym jak i metalicznych odcieniach, srebra oraz złota. Dodatki w takich barwach, na przykład doniczki, lampiony czy świeczniki sprawią, że gdy tylko przyjdzie zimowy czas, będą znakomicie wpasować się w świąteczny często przesadzony klimat. Przez resztę roku, takie akcesoria sprawią wrażenie nowoczesnego podejścia do aranżacji wnętrz.

Akcesoria budzące zainteresowanie

Szukając inspiracji na blogach wnętrzarskich możemy zdecydować się na dodatki, które są tak uniwersalne, że będą harmonijnie współgrały z wieloma okazjami i aurami. Przykładem są wyroby z ceramiki lub tworzyw sztucznych w różnych oryginalnych kształtach. Gwiazda, kaktus czy flaming to tylko niektóre z wielu szalonych pomysłów na dekorację na przykład półki na książki. Takie akcesoria bez względu na zmieniającą się aurę, będą zawsze idealnie pasować a do tego sprawią, że mieszkanie nabierze zabawnego charakteru.

Naturalna zieleń we wnętrzu

Znakomitym pomysłem na ożywienie każdego domu nie tylko na wiosnę, są świeże kwiaty, które dodają elegancji nawet najbardziej monochromatycznym wnętrzom. Nie zawsze jednak pamiętamy o tym, mamy czas i chęci żeby wymieniać żywe kwiaty. Kończy się to zazwyczaj wysuszonym bukietem na stole, który zamiast dodawać uroku straszy. Tę sytuację rozwiążą kwiaty doniczkowe, najlepiej takie, które nie potrzebują wielu zabiegów pielęgnacyjnych i częstego podlewania. Naturalna zieleń liści sprawi, że wiosna będzie trwała w naszym mieszkaniu przez cały rok.

Podsumowanie

Wystarczy zastosować kilka przydatnych i pomysłowych trików, które sprawią, że goście odwiedzający nasz dom będą trwać w przekonaniu, że preferujemy minimalizm dekoracyjny i celowo, jeden lub tylko kilka elementów odpowiadają trwającej porze roku. Taki zabieg umiejętnie zastosowany sprawi, że problem zmiany dodatków nie będzie już nas dotyczył. Jednak kiedy nie możemy zdecydować się na konkretny dodatek czy brak nam pomysłu na łączenie ich ze sobą, wystarczy poszukać inspiracji na blogach o urządzaniu domu, gdzie znajdziemy przydatne informacje, które możemy wprowadzić w życie w naszych pomieszczeniach.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA