Psy policyjne mają nowy samochód

Autor: Redakcja serwisu www.codziennypoznan.pl foto. archiwum
REKLAMA

Są odważne, mają cztery łapy, wyjątkowo silnie rozwinięty węch oraz słuch, nie noszą mundurów, ale służą w Policji. Codziennie towarzyszą policjantom podczas służby, pomagają im w zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańców całej Wielkopolski. Dlatego nowy radiowóz Plutonu Przewodników Psów Służbowych zaprojektowany został przede wszystkim z myślą o potrzebach czworonogów.

Policjanci z Plutonu Przewodników Psów Służbowych z Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu od początku maja br. użytkują nowy samochód. Jego wyposażenie zostało zaprojektowane i wykonane na podstawie wytycznych funkcjonariuszy, którzy na co dzień pełnią służbę patrolową wraz ze swoimi czworonogami. To pierwszy taki projekt w Wielkopolsce. W tym roku policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu również otrzymają identyczny radiowóz.

Nieoznakowany Ford Transit posiada 170 konny dwulitrowy silnik diesela. Może nim podróżować sześciu funkcjonariuszy i pięć psów. Wyposażony jest w łączność oraz sygnały świetlne i dźwiękowe. W samochodzie zamontowane zostały specjalne półki na sprzęt ochrony osobistej, czyli kaski i tarcze, wykorzystywane w służbie policjantów np. podczas zabezpieczenia imprez masowych. W części bagażowej samochodu podróżują czworonogi. Klatki zostały tak zaprojektowane, by łatwo je wyciągać i czyścić. Tył samochodu posiada dodatkowy system wentylacji dachowej oraz klimatyzację i ogrzewanie postojowe – celem zapewnienia zwierzętom komfortu przemieszczania. 

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA