Black Roses Posnania kończy na II miejscu turniej MPK w Rudzie Śląskiej

Autor: Redakcja serwisu codziennypoznan.pl
REKLAMA

Zawodniczki Black Roses Posnania zdobył srebrny medal w VII Turnieju Mistrzostw Polski Kobiet w Rudzie Śląskiej. W finale po wyrównanym meczu poznanianki przegrały z drużyną Biało-Zielonych Gdańsk.

Zawodniczki trenera Tomasza Kapustki dobrze rozpoczęły turniej wygrywając w fazie grupowej z Legią Warszawa 42:5 oraz gospodarzami turnieju Diablicami Ruda Śląska 42:0. W ostatnim spotkaniu grupowym będące już pewne występu w finale, Black Roses przegrały z Biało-Zielonymi Gdańsk 0:43.

Już po raz siódmy w tym sezonie o zwycięstwie w turnieju Mistrzostw Polski Kobiet decydował mecz finałowy pomiędzy drużynami Biało-Zielonych Ladies Gdańsk oraz Black Roses Posnania. Finał dobrze rozpoczęły poznanianki, które szybko wyszły na prowadzenie po indywidualnej akcji Katarzyny Paszczyk. Niestety zespół z Gdańska jeszcze w pierwszej połowie odpowiedział dwoma przyłożeniami i to on schodził na przerwę przy prowadzeniu 12:7. Po zmianie stron pomimo dobrej postawy i zaangażowania poznańskiej drużyny, zawodniczki trenera Janusza Urbanowicza powiększyły przewagę wygrywając ostatecznie 27:7. 

W meczu o brąz gospodarze turnieju Diablice Ruda Śląska pokonały Legię Warszawa 36:7. Nagrodę najlepszego obrońcy turnieju – „najlepszą szarżę” otrzymała zawodniczka Black Roses, Katarzyna Paszczyk. Pozostałe nagrody indywidualne otrzymały Kinga Karlińska z Diablic Ruda Śląska (MVP Turnieju) oraz Anna Klichowska z Biało-Zielonych Ladies Gdańsk („Czarny Koń” Turnieju). Do zakończenia sezonu pozostał jeden turniej. Turniej finałowy,  którego gospodarzem będzie drużyna Biało-Zielonych Ladies Gdańsk, zostanie rozegrany 8 czerwca.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA