Prof. Norman Davies w Poznaniu

Autor: Redakcja serwisu www.codziennypoznan.pl foto. archiwum
REKLAMA

W piątek, 31 maja wykład w Collegium Iuridicum Novum wygłosi prof. Norman Davies. Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu wykładów otwartych "Akademicki Poznań".

Wykład pt. "Podróż historyka przez historię" odbędzie się w piątek, 31 maja, o godzinie 18:00 w Auditorium Maximum Collegium Iuridicum Novum (Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu) przy al. Niepodległości 53. Prelekcja będzie w języku polskim. Spotkanie jest organizowane przez Miasto Poznań oraz Wydział Prawa i Administracji UAM.

Prof. Norman Davies to światowej klasy historyk specjalizujący się w historii Europy Wschodniej i Środkowowschodniej. Jest autorem takich książek, jak: "Boże igrzysko. Historia Polski" czy "Europa. Rozprawa historyka z historią". Inne znane publikacje to: "Biały orzeł, czerwona gwiazda" (1972), "Boże igrzysko. Historia Polski" (1981), bestselleru "Europa. Rozprawa historyka z historią" (1996), "Wyspy. Historia" (1998), "Mikrokosmos. Portret miasta środkowoeuropejskiego" (we współpracy z R. Moorhousem, 2002), "Powstanie "44" (2003), "Europa walczy 1939-45. Nie takie proste zwycięstwo" (2006) oraz "Zaginione królestwa" (2011).

Jego książki zostały przełożone na ponad 20 języków. Sam historyk regularnie pojawia się w mediach. Wykładał także gościnnie na uniwersytetach Columbia, McGill, Hokkaido, Stanforda, Harvardzie i Australian National w Canberze.

Urodzony w 1939 roku Norman Davies jest członkiem Polskiej Akademii Umiejętności i Akademii Brytyjskiej, Honorary Fellow w St. Antony's College w Oksfordzie i profesorem Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Jest m.in. Kawalerem Orderu Orła Białego, Orderu Odrodzenia Polski oraz Krzyża Wielkiego Orderu Zasługi RP.

To już kolejny z cyklu wykładów otwartych "Akademicki Poznań", współorganizowanych przez Wydział Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej UMP. Do tej pory dzięki wsparciu Miasta udało się zorganizować ponad 270 spotkań wybitnych naukowców i artystów.

Harmonogram wykładów otwartych "Akademicki Poznań"

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA