Jarocin testuje segregację odpadów bio-kuchennych

Autor: Redakcja serwisu www.codziennypoznan.pl UM Jarocin foto. archiwum
REKLAMA

20 maja rusza w Jarocinie pilotażowy program selektywnej zbiórki odpadów biodegradowalnych- kuchennych. Akcja potrwa do końca czerwca i obejmie swym zasięgiem wybrane ulice

W pierwszym etapie pilotażu na poszczególnych osiedlach mieszkańców odwiedzą pracownicy Urzędu Miejskiego w Jarocinie, którzy udzielą szczegółowych informacji o wdrażaniu programu odbioru odpadów BIO-kuchennych. Już w trakcie tego spotkania właściciel posesji będzie mógł wybrać jedną z dwóch form segregacji tego rodzaju odpadów, podpisując stosowne oświadczenie.

Do wyboru będzie oświadczenie o wyrażeniu zgody na dostarczenie pojemnika na odpady biodegradowalne- kuchenne, za który nie będą pobierane dodatkowe opłaty. Podpisując je właściciel nieruchomości zobowiązuje się nie tylko do odbioru pojemnika, ale i regularnego zapełniania go odpadami BIO-kuchennymi, które odbierała będzie ta sama firma transportowa, co odbiera pozostałe odpady.

Z kolei drugie oświadczenie dotyczyć będzie rezygnacji z pojemnika na odpady biodegradowalne- kuchenne na rzecz prowadzenia przydomowego kompostownika.

Decyzja o rodzaju prowadzenia zbiórki – w pojemniku lub w kompostowniku - odpadów BIO-kuchennych należała będzie do właściciela nieruchomości.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA