Minister Rolnictwa odwiedził MTP

Autor: Redakcja serwisu www.codziennypoznan.pl foto. archiwum
REKLAMA

Na Międzynarodowych Targach Poznańskich można zobaczyć aż 1500 najlepszych zwierząt z gospodarstw z całej Polski. To dzięki trzydniowej wystawie, która przyciągnęła do Poznania hodowców zwierząt i producentów z całego kraju. Najważniejszym dla hodowców punktem programu wydarzeń jest ocena poszczególnych zwierząt przez jury w międzynarodowym składzie. Podlegają jej konie różnej rasy, kuce, bydło rasy mlecznej, bydło rasy mięsnej, owce, kozy, króliki, szynszyle oraz drób. Czempiony otrzymują trofea.

Bardzo liczę na rozwój produkcji w każdej dziedzinie. Największe nadzieje wiążę z bydłem mięsnym, z niektórymi gatunkami drobiu i z rozwojem produkcji jagnięciny. Mamy do tego dobre warunki
powiedział w sobotę podczas konferencji prasowej Narodowej Wystawy Zwierząt Hodowlanych Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski.

Narodowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych będzie czynna jeszcze w niedzielę 19 maja. Bramki otwarte w godzinach 9.00-15.00. Wstęp jest bezpłatny.

Chcemy pokazać Polakom wszystko, czym polska produkcja może się pochwalić. Pokazać jak wyglądają najlepsze zwierzęta w naszym kraju. Chcemy także pokazać rolnikom działania związane ze wsparciem hodowli zwierząt i powiedzieć, ze warto korzystać z osiągnięć polskiej hodowli. Sensem wspierania hodowli jest jej przydatność do rozwoju produkcji. Zapewniam, że państwo nie wycofuje się ze wsparcia produkcji zwierzęcej. Bardzo liczę na rozwój produkcji w każdej dziedzinie. Największe nadzieje wiążę z bydłem mięsnym, z niektórymi gatunkami drobiu i z rozwojem produkcji jagnięciny. Mamy do tego dobre warunki. Będziemy także wprowadzali nowoczesne metody uwiarygadniania jakości produktów
 powiedział szef resortu rolnictwa.

Organizatorem wydarzenia są: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krajowe Centrum Hodowli Zwierząt, Instytut Zootechniki – Państwowy Instytut Badawczy, związki hodowców zwierząt oraz Grupa MTP.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA