Wsiądź do autobusu i zobacz premierowy klip „20” donGURALesko w Noc Muzeów!

Autor: Redakcja serwisu www.codziennypoznan.pl foto. archiwum
REKLAMA

W ramach Nocy Muzeów odbędzie się premiera teledysku donGURALesko i Timothy’ego Snydera do utworu „20” – skomponowanego specjalnie, aby podkreślić znaczenie udziału w wyborach. Na placu Wolności zaparkuje czerwony autobus, który na tę jedną noc zamieni się w salę kinową. W jego wnętrzu, 18 maja od godziny 20:00 do 24:00, będzie można posłuchać utworu rapera i zobaczyć teledysk. Akcja „Ani słowa bez nas” organizowana jest przez Fundację Malta.

Ani słowa bez nas” to utwór, teledysk, koncert, audiobook – wszystko na podstawie książki „O tyranii. Dwadzieścia lekcji z XX wieku”. Raper donGURALesko i profesor Timothy Snyder mówią wspólnym głosem: „nie bądź posłuszny z góry”, „nie becz tak, jak inne owce”, „bierz świat w swoje ręce” i przypominają o konieczności udziału w absolutnie każdych wyborach. 18 maja odbędzie się premiera utworu i teledysku – w czerwonym autobusie na placu Wolności będzie można również dowiedzieć się więcej o akcji „Ani słowa bez nas” oraz o zbliżających się wyborach do Europarlamentu.

Finał akcji zaplanowany jest na 2 czerwca – o g. 20:30 na placu Wolności odbędzie się koncert donGURALesko, a na budynku Arkadii rozbłyśnie neon z napisem „Wolność”. Raper nagrał także „O tyranii” w formie audiobooka, który będzie można bezpłatnie ściągnąć w dniu koncertu na stronach internetowych www.wyborcza.pl oraz www.malta-festival.pl. 2 czerwca odbędzie się również debata „Kierunek Europa – o potrzebie utopii” w Centrum Kultury ZAMEK z udziałem m.in. dr Anny Materskiej-Sosnowskiej, prof. Marcina Króla oraz donGURALesko. Rozmowę moderować będzie Michał Merczyński.

Koncert „Ani słowa bez nas” odbędzie się też w innych miastach, m.in. w Gdańsku, na finał Solidarity of Arts 25 sierpnia w Europejskim Centrum Solidarności.

Projekt jest częścią obchodów 30-lecia obrad Okrągłego Stołu i wolnych wyborów w Polsce w ramach Święta Wolności i Solidarności 1-11 czerwca 2019 r. Partnerami wydarzenia są: „Gazeta Wyborcza”, Wydawnictwo Znak, Estrada Poznańska, „Tygodnik Powszechny”, CK Zamek, Towarzystwo Kultury Stosowanej. Projekt finansowany jest ze źródeł Urzędu Miasta Poznania, Samorządu Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu i Starostwa Powiatowego w Poznaniu.

Wstęp wolny!

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA