Usłyszeli zarzuty za kradzież i paserstwo

Autor: Redakcja serwisu www.codziennypoznan.pl Piotr Garstka/MŚ foto. policja.pl
REKLAMA

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali 4 osoby związane z przestępczością samochodową. Mężczyźni kradli samochody na terenie Niemiec, a następnie rozcinali je i sprzedawali na części. Wobec wszystkich zatrzymanych zastosowano 3 miesięczny areszt. Za popełnione przestępstwa grozi im do 10 lat więzienia.

W nocy - 13 maja br. funkcjonariusze zatrzymali na gorącym uczynku 2 mężczyzn. Demontowali skradziony kilka godzin wcześniej samochód. Ich warsztat do rozbiórki znajdował się w nietypowym miejscu, bo w środku lasu. Na niewielkiej polanie, stał kontener morski i w jego wnętrzu były rozbierane kradzione pojazdy. Mężczyźni byli kompletni zaskoczeni pojawieniem się policjantów.

Kilka godzin później policjanci rozpoczęli działania na terenie powiatu poznańskiego. Od wczesnych godzin porannych kryminalni zatrzymywali kolejnych podejrzanych o przestępstwa samochodowe. Dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych w miejscach swojego zamieszkania. Na posesji jednego z nich policjanci zabezpieczyli kradziony motocykl oraz skrzynie biegów pochodzące z przestępstwa. Na poczet przyszłych kar, policjanci zabezpieczyli również 50 tys. złotych.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem i paserstwa.
Wszyscy - decyzją sądu, trafili do aresztu, gdzie spędzą najbliższe 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi im do 10 lat więzienia.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA