Strażniczki miejskie z Lubonia poniosą konsekwencje

Autor: Redakcja serwisu www.codziennypoznan.pl foto. archiwum
REKLAMA

Strażniczki miejskie w Luboniu wzywano na interwencje związane z bezdomnymi lub pijanymi. Obrażały ich oraz robiły sobie niewybredne żarty, a wszystko nagrywały. Nagrania wyciekły, zaś wobec funkcjonariuszek mają zostać wyciągnięte konsekwencje.

To karygodne, żaden człowiek nie zasługuje na takie traktowanie .  Trudno mi domyślać się co mogło tymi osobami kierować. Nie zachowały się w sposób, jakiego wymagamy od strażników miejskich. Zero tolerancji dla braku poszanowania dla godności osoby, wobec której podejmuje się interwencje
 podkreśliła Małgorzata Machalska, burmistrz Lubonia.

Andrzej Borowiak z wielkopolskiej policji poinformował, że policjanci przyjęli w tej sprawie zawiadomienie o przestępstwie. – Zostały zabezpieczone materiały w postaci zeznań oraz nagrań. Wszystkie te nagrania zostały przekazane do Prokuratury Rejonowej w Poznaniu z wnioskiem o wszczęcie śledztwa i czekamy w tej chwili na decyzję prokuratury w tym zakresie – przekazał policjant.

Po opublikowaniu nagrań komendant Straży Miejskiej w Luboniu Paweł Dybczyński podał się do dymisji, która została przyjęta.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA