Co można robić w sobotę w Poznaniu?

Autor: Redakcja serwisu www.codziennypoznan.pl foto. archiwum
REKLAMA

Noc Muzeów, liczne koncerty oraz warsztaty dla najmłodszych - w ten weekend nie zabraknie atrakcji w Poznaniu dla dzieci i dorosłych.

Noc Muzeów 2019

Tej nocy ponad 50 instytucji przygotowuje dla zwiedzających takie atrakcje jak: zwiedzanie obiektów zazwyczaj niedostępnych, koncerty czy warsztaty. Szczegółową listę wydarzeń można znaleźć na stronie: https://pik.poznan.pl/noc-muzeow-w-poznaniu/. Dla zwiedzających przygotowano specjalne ścieżki zwiedzania, a także bezpłatny tramwaj M kursujący od godz. 21:00 do 24:00 na trasie Madalińskiego - Hetmańska - Zaj. Głogowska, Głogowska, Roosevelta, Gwarna, Plac Wielkopolski, Rondo Śródka, Rondo Rataje, Rynek Wildecki - Zaj. Madalińskiego.

Mała Noc Muzeów z Poznańskim Szlakiem Legend dla dzieci

Bez względu na wiek, udział w Nocy Muzeum należy się wszystkim, również tym, którzy chodzą spać wcześniej! Udział jest prosty - wystarczy pobrać folder z grą miejską i rozwiązać jej zadania na trasie Szlaku. Odkrywcy i odkrywczynie Szlaku otrzymają w prezencie książkę "Koziołki, rury i czarcie ogony" z dziesięcioma legendami o Poznaniu napisanymi specjalnie dla dzieci.

Godz. 12-17, foldery można pobrać ze strony www.szlaklegend.pl, odebrać w Bramie Poznania ICHOT oraz w wybranych punktach Informacji Miejskiej (IM).

Książki będzie można odebrać w Centrum Inicjatyw Rodzinnych, w Arkadii przy ul. Ratajczaka, w godzinach 12:00-17:00.

Epoque Quartet - koncert

Epoque Quartet to zespół z dwudziestoletnim doświadczeniem, łączący kilka stylów muzycznych. W tym czasie zbudował sobie mocną pozycję na czeskiej i europejskiej scenie muzycznej. Epoque Quartet to:  David Pokorný (skrzypce), Vladimír Klánský (skrzypce), Vladimír Kroupa (altówka) i Vít Petrášek (wiolonczela)

Godz. 21, CK Zamek, Sala Wielka, ul. Święty Marcin 80/82

Bilety w cenie 2 zł.

Wzorzysta przyroda - warsztaty dla dzieci

Kropki, paski, kratki, jodełki i inne wzory - często pojawiają się na ubraniach, ale czy występują też w przyrodzie? Jakie powtarzalne wzory można zaobserwować na łące nad Cybiną? Zajęcia są okazją poznawania świata i dziedzictwa Ostrowa Tumskiego w kontakcie z przyrodą i sztuką,  eksperymentowania oraz spędzenia czasu z rodziną. Uczestnikami i uczestniczkami zajęć będą również podopieczni i podopieczne Fundacji Aktywnej Rehabilitacji. Warsztaty są skierowane do rodzin z dziećmi w wieku 7-12 lat.

Godz. 13.30, Brama Poznania, ul. Gdańska 2

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zapisy poprzez przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego (http://bit.ly/2V5WbKn) na adres edukacja@bramapoznania.pl. Udział w zajęciach możliwy po otrzymaniu od organizatora potwierdzenia.

Rodzinne oprowadzanie - Sekrety dźwięcznej wyspy

Z jakimi odgłosami można zetknąć się na Ostrowie Tumskim i jakie dźwięki słyszał panujący dawno temu na wyspie książę Mieszko I? Tego wszystkiego będzie można dowiedzieć się podczas Rodzinnego Oprowadzania. Wydarzenie skierowane jest do rodzin z dziećmi w wieku 6-10 lat.

Godz. 11, Ekspozycja Bramy Poznania, ul. Gdańska 2

Oprowadzanie jest bezpłatne. Chęć udziału w zajęciach należy wcześniej zgłosić pod numerem telefonu 61 647 76 34.

Ulrich Ellison & Tribe - koncert

Ulrich Ellison & Tribe to prawdziwie bluesowy zespół prosto z Teksasu. Ich frontman to jeden z najlepszych teksańskich gitarzystów, który z powodzeniem konkuruje z najlepszymi gitarzystami świata. Muzycy wracają do Europy, aby zaprezentować swój najnowszy live album "Live at Antone's", który nagrali w słynnym Home of the Blues w Austin.

Godz. 20, Blue Note, ul. Kościuszki 79

Bilety w cenie 50 zł.

Szlakiem ornamentów Poznania

Wydawnictwo Miejskie Posnania zaprasza wszystkich miłośników architektury na spacer z przewodnikiem śladami ornamentów i detali architektonicznych poznańskich budowli. Wycieczki zostały opracowane na podstawie publikacji wydawnictwa  - kolorowanki dla dorosłych Ornamenty Poznania i poprowadzą uczestników po różnych dzielnicach miasta. Drugie spotkanie z cyklu - Jeżyce.

Trasa wycieczki: Dąbrowskiego - Roosevelta - Zacisze - Mickiewicza - Sienkiewicza - Gajowa - Zwierzyniecka - Kraszewskiego - Jackowskiego - Polna.

Godz. 10, zbiórka pod Teatrem Nowym, ul. Dąbrowskiego 5

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Piotr Kuźniak - koncert

Piotr Kuźniak to legendarny Trubadur, który zasłynął z interpretacji piosenek Niemena. Na jego sobotnim koncercie będzie można usłyszeć piosenki m.in. z repertuaru Niemena, Sinatry oraz Santany.

Godz. 19, PoemaCafe, ul. Langiewicza 2

Bilety w cenie 35 zł. Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja.

Rosalie - koncert

Rosalie jest wokalistką i kompozytorką związaną z poznańską sceną muzyczną. Jej nowatorskie kompozycje na stałe odmieniły polskie R&B. Zanim wydała swój pierwszy, pełny album we współpracy z wytwórnią Alkopoligamia, debiutowała na najważniejszych polskich festiwalach, takich jak Enea Spring Break Showcase Festival & Conference, Open'er Festival czy Audioriver. Podczas koncertu w Domu Tramwajarza, będzie promowała swój najnowszy album "Flashback".

Godz. 19, Dom Tramwajarza, Sala Amarantowa, ul. Słowackiego 19/21

Bilety w cenie 30 zł.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA