Wybory do PE - jak głosować w Poznaniu

Autor: Redakcja serwisu www.codziennypoznan.pl foto. archiwum
REKLAMA

Miasto przygotowało kolejne ułatwienie dla osób, które chciałyby podczas zbliżających się wyborów do Parlamentu Europejskiego zagłosować w Poznaniu - ale nie są pewne, czy i jak mogą to zrobić. Pomocą jest strona glanc.poznan.pl

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja. Każdy, kto chciałby oddać swój głos w Poznaniu, ale nie jest tu zameldowany na stałe ani nie składał wniosku o dopisanie do rejestru wyborców, może dopisać się do spisu wyborców. Teraz można zrobić to elektronicznie. Pomoże w tym strona internetowa glanc.poznan.pl.

Wystarczy na nią wejść, by znaleźć pełną instrukcję, mówiącą, jak dopisać się do spisu wyborców - elektronicznie lub osobiście w urzędzie. By głosować w Poznaniu, nie trzeba być tu zameldowanym, nie trzeba mieć tu mieszkania ani nawet go wynajmować.

Aby dopisać się online, potrzebny jest podpis elektroniczny lub profil zaufany. Nie trzeba załączać żadnych dodatkowych dokumentów potwierdzających związki z Poznaniem.

Osoby, które nie mogą złożyć wniosku elektronicznego, mogą dopisać się do spisu odwiedzając jedną z trzech lokalizacji urzędu, w których realizowane są sprawy wyborcze: to ul. Libelta 16/20, ul. Gronowa 22a lub ul. 28 czerwca 1956r. nr 404.

Aby usprawnić usługę, urząd uruchomił  możliwość rezerwacji wizyt: https://www.um.poznan.pl/mim/rezerwacje/rezerwacje.html?co=locations&id=26

Jeśli ktoś ma wątpliwości, czy może już głosować w Poznaniu - może to sprawdzić również na stronie urzędu miasta: https://www.um.poznan.pl/mim/czymogeglosowac/

Wystarczy wprowadzić swój nr PESEL do elektronicznego formularza, by dowiedzieć się, czy można głosować w Poznaniu. Jeśli tak - system od razu podpowie, do jakiej komisji wyborczej trzeba się zgłosić w dniu wyborów i poda jej adres.

To opcja szczególnie przydatna dla osób, które dopisywały się do rejestru wyborców przed wyborami samorządowymi i nie są pewni, czy przed tymi też muszą się dopisać.

Dla tych, którzy wiedzą, że mogą głosować w Poznaniu, ale nie są pewni, do jakiej komisji zgłosić się w dniu wyborów, również przygotowano ułatwienie. Wystarczy wejść na stronę: http://www.poznan.pl/mim/gdzieglosowac/, by znaleźć tam trzy - szczegółowo opisane - sposoby na to, jak znaleźć swój lokal wyborczy i informacje o obwodzie oraz okręgu.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA