Trwa rozbiórka nawierzchni na ul. Taczaka i Garncarskiej

Autor: AK fot. PIM
REKLAMA

Na ul. Taczaka i Garncarskiej zakończono prace przygotowawcze i rozpoczęto te związane z rozbiórką. Po zakończeniu inwestycji, obie ulice zmienią swój charakter i będą bardziej przyjazne mieszkańcom, m.in. dzięki wprowadzeniu tam strefy zamieszkania.

ozbiórka dotychczasowej nawierzchni jest konieczna do rozpoczęcia prac związanych z przebudową infrastruktury podziemnej, która zostanie połączona z pracami w zakresie sieci gazowej i ciepłowniczej.

Przebudowa obu ulic ma na celu uspokojenie ruchu w tym rejonie, odnowienie, a tym samym przywrócenie blasku ulicom oraz sprawienie, że będą bardziej przyjazne mieszkańcom. Zlikwidowane zostaną bariery architektoniczne, dzięki czemu rejon będzie bardziej dostępny dla wszystkich grup społecznych.

Po wprowadzeniu „strefy zamieszkania”, wjazd i wyjazd z niej odbywać się będą poprzez wyniesione przejazdy z ulic Kościuszki, Ratajczaka i Święty Marcin.

Na ulicach ma pojawić się także więcej zieleni, a zaplanowanie miejsc parkingowych pozwoli na sprawną obsługę lokali usługowych.

Inwestycja kosztuje około 8 milionów złotych.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA