Strażnicy miejscy w Luboniu pili alkohol na służbie i poniżali bezdomnych

Autor: Redakcja serwisu www.codziennypoznan.pl foto. youtube
12
REKLAMA

Do naszej redakcji dotarły filmy od naszego czytelnika na których widać jak strażnicy miejscy w Luboniu poniżają osoby bezdomne i na służbie piją alkohol. Wszystko to zostało zarejestrowane prywatnymi telefonami samych strażników miejskich z Lubonia.

Dziś na stronie urzędu miasta Luboń pojawiło się oświadczenie burmistrza który stanowczo potępił zachowanie strażników. 

Burmistrz Miasta Luboń otrzymała materiały pokazujące zachowania strażników Straży Miejskiej w Luboniu. Na nośnikach elektronicznych utrwalono zachowania w pracy i interwencje strażników wobec osoby nietrzeźwej, osoby bezdomnej oraz prawdopodobnie spożywanie alkoholu podczas służby. Uwidocznione na filmach zachowania są karygodne i niedopuszczalne! Podczas służby strażnik miejski powinien wykonywać swoje czynności z poszanowaniem godności i z szacunkiem dla każdej osoby, wobec której ta czynność jest podejmowana. Nie ma tolerancji dla alkoholu w pracy. Natychmiast po otrzymaniu informacji zostało wszczęte postępowanie w tej sprawie. W stosunku do strażników, którzy byli obecni w pracy, zostało przeprowadzone postępowanie wyjaśniające i ich umowy o pracę ulegną wkrótce rozwiązaniu, w tym również umowa komendanta Straży Miejskiej. W stosunku do strażników, którzy z powodów usprawiedliwionych od dłuższego czasu są nieobecni, odpowiednie procedury zostaną podjęte po ich powrocie. Aktualnie trwa nabór na stanowiska strażnika miejskiego i komendanta Straży Miejskiej w Luboniu. Odpowiedzialny za nadzór nad strażą miejską Zastępca Burmistrza Mateusz Mikołajczak wypracuje wraz z przyszłym komendantem procedury i standardy, które pozwolą na uniknięcie takich zdarzeń w przyszłości.
Małgorzata Machalska Burmistrz Miasta Luboń Luboń

Komendant Straży Miejskiej w Luboniu Paweł Dybczyński nie odbiera od nas telefonu. Po tym, jak filmy ujrzały światło dzienne podał się do dymisji. Rezygnacja została przyjęta.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA