Radny chce kontroli księży uczących w poznańskich szkołach

Autor: A. Karczewska fot. pixabay/poglądowa
REKLAMA

Miejski radny Wojciech Chudy chce, aby Miasto Poznań sprawdziło, czy w miejskich szkołach nie dochodzi do przypadków zatrudniania księży skazanych lub wobec których toczyło się postępowanie karne za przestępstwa związane z wykorzystaniem seksualnym nieletnich.

W ostatnich dniach temat pedofilii wśród polskich duchownych jest szeroko komentowany. Duży wpływ na to miał film „Tylko nie mówi nikomu” autorstwa braci Sekielskich, w którym opisywane są przypadki, z relacjami ofiar, a nawet wyznaniami części oskarżonych, molestowania seksualnego nieletnich przez księży.

Poznański radny Wojciech Chudy zwrócił się do prezydenta Poznania z interpelacją, w której apeluje o podjęcie przez Miasto działań zmierzających do sprawdzenia czy w miejskich placówkach nie są zatrudnieni jako nauczyciele księża skazani w myśl kodeksu karnego i/lub posiadają wyroki w postępowaniu kanonicznym za przestępstwa związane z wykorzystaniem seksualnym nieletnich. Kontrola miałaby objąć także tych, wobec których toczone były postępowania.

Radny zwraca uwagę na fakt, że wiele przypadków pedofilskich zachowań wśród duchownych było przez lata ukrywana przez hierarchów kościelnych.

Wojciech Chudy apeluje o ścisłą współpracę Miasta Poznań z poznańską kurią oraz wymiarem sprawiedliwości w zakresie wykrywania przypadków tego typu przestępstw i niedopuszczeniu do prowadzenia przez pedofilii zajęć z dziećmi.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA