Prawie 160 tysięcy pasażerów na lotnisku Poznań-Ławica w kwietniu. Które kierunki wybierali najczęściej?

Autor: A. Karczewska fot. archiwum redakcji
REKLAMA

W kwietniu 2019 roku na poznańskim lotnisku Poznań-Ławica obsłużono prawie 160 tysięcy pasażerów. Jest to 1% spadek w stosunku do ubiegłego roku, jednak w dwóch elementach składowych wyniku ogólnego odnotowano wzrost zainteresowania podróżnych ofertą poznańskiego portu.

W ubiegłym miesiącu na lotnisku Ławica obsłużono dokładnie 159 105 pasażerów, czyli o 1 762 mniej niż w analogicznym okresie w ubiegłym roku. Oznacza to 1% spadek ogólnego wyniku, jednak warto zwrócić uwagę na wzrosty jakie odnotowano wśród korzystających z oferty czarterowej oraz połączeń legacy, czyli przewoźników takich jak Luthansa czy LOT.

W przypadku pierwszej grupy, czyli pasażerów korzystających z oferty czarterowej, w kwietniu było ich 18 133, czyli o 3% więcej niż w 2018 roku. Największą popularnością cieszyły się loty do i z Antalyi, z których skorzystało 5425 podróżnych. Na drugim miejscu znalazła się Hurghada z 3131 osobami, a podium zamknęła Fuerteventura z wynikiem 1819 pasażerów.

Większy wzrost zanotowano w strefie Legacy. Z ofert tych przewoźników skorzystało 41 103 pasażerów, co oznacza aż 6% wzrost w stosunku do kwietnia ubiegłego roku. Najwięcej odprawionych pasażerów odnotowano przy połączeniu Poznania z Warszawą. Skorzystało z niego 16 251 podróżnych. Na drugim miejscu znalazł się Frankfurt (11 646), a na trzecim Monachium (10071).

Spadek odnotowano jedynie w strefie przewoźników niskokosztowych. Choć obsłużono ponad 99,5 tysiąca osób, to jest to o 4% mniej niż rok wcześniej.  Największą popularnością cieszyły się połączenia z londyńskimi lotniskami.

Co ważne, w kwietniu uruchomiono kilka nowych połączeń z poznańskiej Ławicy. Wśród nich, najczęściej korzystano z możliwości polecenia do Cork (2967 osób), Zadaru (2842 osoby) oraz Rzymu (2801 osób).

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA