Poznańskie śródmieście ma więcej zameldowanych mieszkańców niż jeszcze 3 lata temu

Autor: AK fot. Anna Gawrońska
REKLAMA

W Poznaniu mieszka coraz więcej osób. W ostatnich trzech latach wzrosła liczba zameldowanych na terenie poznańskiego śródmieścia.

Zastępca prezydenta miasta, Mariusz Wiśniewski, poinformował, że w ostatnich trzech latach wzrosła liczba zameldowanych mieszkańców poznańskiego śródmieścia, czyli obszaru Starego Miasta, Wildy, Jeżyc, Łazarza i Śródki. W 2017 roku było to 110 439, natomiast według najnowszych danych, zameldowanych jest 113 049 mieszkańców.

Wzrost widoczny jest już na samym Starym Mieście, gdzie obecnie mieszka 25 888 zameldowanych, podczas gdy jeszcze 3 lata temu było to 24 948 osób.

Jak poinformował Mariusz Wiśniewski, liczba zameldowanych w skali całego miasta także wzrasta. Zastępca prezydenta wskazuje, że wynik to efekt dobrej polityki miasta w tym zakresie. Choć z pewnością poprawa jakości życia na terenie historycznego śródmieścia Poznania ma znaczenie, to część internautów zwraca jednak uwagę na przyrost liczby obcokrajowców przyjeżdżających do stolicy Wielkopolski w ostatnich latach. Mają oni bowiem obowiązek meldunku, jeśli przebywają w Polsce dłużej niż 30 dni. Wzrost może jednak cieszyć i dawać optymistyczne prognozy na kolejne lata.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA