Kolejny etap budowy dróg rowerowych wzdłuż ul. Grunwaldzkiej

Autor: Poznańskie Inwestycje Miejskie
REKLAMA

W czwartek, 16 maja, rozpoczyna się realizacja kolejnego etapu budowy dróg rowerowych w ul. Grunwaldzkiej. Drogowcy, którzy od końca marca pracują na dwóch odcinkach tej ulicy – od ul. Stolarskiej do ul. Bukowskiej oraz od ul. Promienistej do ul. Słonecznej/Ostroroga – dodatkowo rozpoczną prace pomiędzy ulicami Stolarską i Ułańską. W związku z tym na nowym odcinku realizacji inwestycji zmieni się organizacja ruchu.

Prace będą prowadzone, podobnie jak na poprzednich odcinkach, na południowej jezdni ul. Grunwaldzkiej oraz na chodniku. Dla pieszych przygotowane zostaną korytarze, którymi będą mogli się poruszać i dotrzeć do wyznaczonych dla nich przejść. Kierowców obowiązywać będzie ograniczenie dopuszczalnej prędkości jazdy. Prace związane z wymianą nawierzchni na wlotach skrzyżowań z ul. Grunwaldzką mają być prowadzone w godzinach wieczornych, z zastosowaniem ręcznego kierowania ruchem.

Efektem prac prowadzonych na ul. Grunwaldzkiej będzie powstanie jednej z najważniejszych i najbardziej wyczekiwanych przez rowerzystów tras dla jednośladów w stolicy Wielkopolski.  Rowerzyści już pod koniec roku otrzymają do użytkowania dwukierunkową trasę z nawierzchnią bitumiczną. Wzdłuż niej pojawią się nowe elementy małej architektury, sposób parkowania pojazdów zmieni się na równoległy, a zatoki postojowe zostaną przebudowane i otrzymają nową nawierzchnię z kostki betonowej.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA