Zmiany na parkingach Park&Ride. Darmowe dla większej grupy odbiorców i tańsze dla pozostałych

Autor: A. Karczewska fot. UMP
REKLAMA

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta Poznania radni zdecydowali, że więcej osób będzie miało uprawnienia do bezpłatnego pozostawiania swoich samochodów na parkingach Park&Raide (Parkuj i Jedź), a także, że ogólna cena będzie niższa. Parkingi mają być również czynne częściej niż do tej pory.

Gdy otwarto pierwszy parking typu Park&Ride (Parkuj i Jedź) oferta była tak skonstruowana, by w pierwszej kolejności zachęcić do przesiadki na komunikację miejską tych, którzy do tej pory poruszali się jedynie samochodami. Bezpłatnie parkować mogli posiadacze biletów okresowych ZTM Poznań. Po analizie sytuacji, wprowadzano kolejne zmiany w zasadach opłacania parkingu.

Rozszerzono grono uprawnionych do bezpłatnego pozostawiania swoich pojazdów o bilety specjalne, czyli np. bilety dla honorowych dawców krwi, bilety seniora czy biletów dla rodziców wychowujących czworo i więcej dzieci.

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta Poznania wprowadzono kolejne modyfikacje. Zgodnie z przyjętym założeniem, darmowe parkowanie na parkingach Park&Ride będzie przysługiwało także posiadaczom biletów okresowych na trasę, Biletów w Programie Premiowym oraz bilety w ramach oferty PEKA Firma. Oznacza to, że wszystkie rodzaje biletów długookresowych zapisywanych na kartach PEKA będą umożliwiały wjazd na parking na takich samych zasadach.

Podczas sesji radni podjęli również decyzję o zmianie ceny biletów parkingowych dla kierowców, którzy nie posiadają "sieciówek", a tym samym nie mają możliwości parkować za darmo. Zamiast 15 złotych zapłacą oni 10 złotych. Co istotne, posiadacze biletów z parkingu typu Parkuj i Jedź mogą na jego podstawie poruszać się komunikacją miejską w Poznaniu.

To jednak nie koniec zmian. Do tej pory w dni ustawowo wolne od pracy parkingi Park&Ride były zamknięte. Decyzją radnych zapis ten zostanie zniesiony, a tym samym, poza sytuacjami wyjątkowymi, parkingi będą czynne we wszystkie dni w roku.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA