Uniwersytet Przyrodniczy chce wspólnych działań poznańskich uczelni i Miasta na rzecz studentów z Afryki

Autor: A. Karczewska fot. Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
REKLAMA

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu chce podjęcia wspólnych działań poznańskich uczelni i instytucji samorządowych w zakresie przyjmowania i działania na rzecz studentów, którzy przybywają do stolicy Wielkopolski z Afryki. Uniwersytet chce wykorzystać ich potencjał do większego zaangażowania w życie miasta i środowiska naukowego. Początkiem współpracy ma być spotkanie „Uczelnie wyższe i Miasto Poznań ku studentom i doktorantom z Afryki”.

Jak zauważa Uniwersytet Przyrodniczy, w Poznaniu studiuje obecnie około 60 tysięcy studentów zagranicznych z około 157 państw. Co więcej, w ostatnich kilku latach stolica Wielkopolski zyskała na popularności, ponieważ liczba obywateli innych państw chcących studiować na poznańskich uczelniach wzrosła o 60%. Część z nich, choć nadal jest to niewielki odsetek, stanowią również studenci z Afryki.

To właśnie tę grupę i jej potencjał chce wykorzystać uczelnia.

„Studentów z tego kontynentu postrzegamy jako bardzo perspektywiczną grupę dla środowiska akademickiego, jak i naszego regionu. Są to często bardzo dobrzy studenci, których zaangażowanie pozwala na utrzymanie wysokiego poziomu prowadzonych studiów anglojęzycznych. Prowadzone przez studentów z Afryki prace dyplomowe umożliwiają podjęcie ciekawych badań o znaczeniu międzynarodowym. Pozyskiwane przez nich granty i stypendia pozwalają na lokację tych środków w Poznaniu.”
prof. dr hab. Krzysztof Szoszkiewicz, Prorektor ds. nauki i współpracy z zagranicą Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu


Uniwersytet Przyrodniczy postanowił zorganizować spotkanie „Uczelnie wyższe i Miasto Poznań ku studentom i doktorantom z Afryki”, które odbędzie się 16 maja. Jego celem jest zainicjowanie współpracy na lepszego zintegrowania środowiska studencko-doktoranckiego z Afryki.

Obecnie, uczelnie i instytucje samorządowe działają w tej kwestii we własnym zakresie. Zintegrowanie działań ma być korzystne dla obu stron. Sieć przepływu informacji ma sprawić, że studenci z Afryki będą efektywniej włączani w organizowane wydarzenia, życie miasta i środowiska naukowego.

Współpraca ma także przyczynić się do podniesienia atrakcyjności studiowania w Poznaniu i zachęcenia kolejnych osób do przyjazdu do stolicy Wielkopolski.

W spotkaniu udział wezmą udział przedstawiciele poznańskich uczelni wyższych, Urzędu Miasta, Urzedu Marszałkowskiego, organizacji biznesowych, a także studenci i doktoranci z Afryki.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA