Straż miejska przypomina o zmianach w organizacji ruchu w centrum miasta nie tylko dla kierowców

Autor: AK fot. straż miejska
REKLAMA

Niedawno rozpoczęły się prace związane z przebudową ul. Taczaka i Garncarskiej, które wiążą się m.in. z koniecznością wprowadzenia zmienionej organizacji ruchu w tym rejonie. Co ważne, zmiany dotyczą nie tylko kierowców, choć nie każdy rowerzysta i pieszy zdaje się o tym pamiętać. Straż miejska przypomina wszystkim użytkownikom dróg, w jaki sposób należy się poruszać, by robić to zgodnie z przepisami,a  tym samym uniknąć konsekwencji nieodpowiedniego zachowania.

Na skrzyżowaniu ul. Koścuszki i Taczaka obowiązuje nakaz jazdy na wprost lub w prawo dla jadących ul. Kościuszki. Nie ma możliwości skrętu w lewo, w ul. Taczaka dla wszystkich użytkowników. Uprawnieni są do tego jedynie mieszkańcy ul. Garncarskiej i Taczaka, a także pojazdom dojeżdżającym na teren budowy. Co ważne, zmiany obejmują równiez pieszych - przejście dla pieszych na tym skrzyżowaniu odbywa się tylko jedną stroną ulicy Kościuszki.

Na czas prac, ul. Taczaka została zwężona, a jej prawa strona na odcinku od ul. Kościuszki do ul. Ratajczaka, zmieniła się w plac budowy, który osłonięty jest wysokim ogrodzeniem. Ruch samochodowy i rowerowy prowadzony jest zwężoną częścią jezdni, natomiast chodnik z lewej strony w całości wciąż jest do dyspozycji pieszych.

Co ważne, na całym odcinku tych ulic obowiązuje zakaz zatrzymywania się. Jak zauważają strażnicy miejscy, wielu kierowców wciąż go ignoruje lub nie zwraca na niego uwagi. Tylko w ostatnią niedzielę wystawiono tam aż 29 wezwań.

To jednak nie koniec - uporządkowania wymagają też wystawiane na chodnik reklamy, stoliki i krzesła, które dodatkowo ograniczają przejście dla pieszych.

Problemy z parkowaniem i dostosowaniem się do wprowadzonych zasad kierowcy mają także na ul. Ratajczaka. Jadąc od strony ul. św. Marcin w kierunku ul. Powstańców Wielkopolskich parkowanie dozwolone jest po prawej stronie na chodniku, a po lewej z pewnymi ograniczeniami. To właśnie ta lewa strona sprawia najwięcej problemów kierującym. Ze względu na fakt, że pomiędzy chodnikiem a granicą miejsc postojowych przebiega droga dla rowerów pomocą dla parkujących są zamontowane ograniczniki. Niestety często kierowcy przejeżdżają przez gumowy ogranicznik i pozostawiają samochody na drodze rowerowej, tym samym blokując ruch. W dwóch innych miejscach tego odcinka ul. Ratajczaka obowiązują zakazy zatrzymywania się .

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA