Poznańskie Dni Rodziny 2019 rozpoczęte!

Autor: A. Karczewska fot. UMP
REKLAMA

Poznańskie Dni Rodziny zostały oficjalnie zainaugurowane podczas Pikniku Rodzinnego na Łęgach Dębińskich. Przedstawiciele władz miejskich przekazały symboliczne klucze do Miasta najliczniejszej poznańskiej rodzinie, a na uczestników festynu czekał szreg atrakcji, w tym warsztaty, pokazy i koncerty. Na scenie pojawili się m.in. Michał Szpak, Carla Fernandes i Kraków Street Band.

To już kolejna edycja Poznańskich Dni Rodziny. W tegorocznym programie na najbliższe ponad 20 dni znalazło się ponad 300 wydarzeń skierowanych do dzieci, młodzieży, rodziców, dziadków, rodzin z dziećmi i dorosłych. Organizowane są przez Miasto, które współpracuje z poznańskimi organizacjami, szkołami i firmami. W ofercie znalazły się m.in. gry miejskie, spacery z przewodnikiem, zawody sportowe, warsztaty kulinarne i artystyczne, pokazy, wykłady, koncerty i wydarzenia artystyczne.

Poznańskie Dni ROdziny zostały zainaugurowane podczas Pikniku Rodzinnego na Łęgach Dębiński. Zastępca prezydenta miasta, Jędrzej Solarski wraz z przewodniczącym Rady Miasta Poznania, Grzegorzem Ganowiczem przekazali symboliczne klucze do Miasta najliczniejszej poznańskiej rodzinie. Tym symbolicznym gestem, Poznań został "przekazany" pod opiekę poznańskich rodzin.

"Dla władz Miasta Poznania każda rodzina jest bardzo ważna. Dotyczy to wszystkich jej członków - od najmłodszego do najstarszego. Chcemy, aby każdy poznaniak czuł się w naszym mieście dobrze."
Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania

Na uczestników pikniku czekał szereg atrakcji, w tym m.in. spektakl Teatru Fuzja, pokaz grupy akrobatycznej Everest Productions, zajęcia zajęcia sportowe, edukacyjne, plastyczne i pokazy ratownictwa medycznego oraz straży pożarnej.

Nie brakowało także muzyki - na scenie zaprezentowali się m.in. Kraków Street Band, Carla Fernandes oraz Michał Szpak.

Poznańskie Dni Rodziny potrwają do 1 czerwca, kiedy to odbędzie się Poznańska Parada Pokoleń, czyli wspólna inicjatywa Młodzieżowej Rady Miasta Poznania oraz Miejskiej Rady Seniorów.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA