Latające Psy na Cytadeli. Trwa Kejtrówka 2019

Autor: AK fot. UMP
REKLAMA

W sobotę na poznańskiej Cytadeli rozpoczęła się Kejtrówka, czyli święto wszystkich kejtrów i ich miłośników. Na uczestników czeka m.in. bezpłatne czipowanie psów, porady behawiorystów, pokazy szkolnych zwierząt i różnego rodzaju stoiska.

Pierwszy dzień przyciągnął na Cytadelę wielu miłośników psów - zarówno tych, którzy sami je posiadają jak i tych, którzy po prostu je uwielbiają. Kejtrówka to dwudniowy piknik edukacyjny, który stanowi część programu miejskiego "Kejter też poznaniak".

Na terenie imprezy można m.in. bezpłatnie zaczipować swojego pupila, zaktualizować dane zapisane w systemie i otrzymać bezpłatne woreczki na psie odchody. Czeka także wiele stoisk fundacji prozwierzęcych oraz ekspertów, którzy doradzą m.in. jak jeszcze lepiej dbać o swojego psa. Szczególnie ciekawe są porady psich behawiorystów. Są także porady weterynaryjne oraz z zakresu pielęgnacji psów.

"Na Kejtrówce uczymy dzieci, jak się zachować w sytuacjach, które mogą być niebezpieczne i tłumaczymy im, jak ocenić emocje psa. Na co dzień pracujemy w przedszkolach i szkołach, gdzie prowadzimy profilaktykę ugryzień. Oswajamy dzieci z psami, uczymy, jak je karmić, jak zadbać o ich dobrostan. Nasze zajęcia są bardzo przydatne, bo ugryzienia są niestety w większości winą człowieka, a nie psa. To my jesteśmy mądrzejszym gatunkiem i to my powinniśmy wiedzieć, jak się zachować w kontakcie ze zwierzęciem."
Ewa Michrowska, pedagog i kynoterapeutka z Shaggy Dog Team

W programie znalazł się także szereg pokazów psów szkolonych, a jak zwykle największym zainteresowaniem cieszą się tzw. "Latające Psy", czyli zawody dogfrisbee.

Dodatkowo, na terenie imprezy odbywają się również quizy, konkursy, gry i zabawy. Można także pomóc czwornogom - podczas Kejtrówki obywa się zbiórka karmy dla Schroniska w Gaju organizowana przez Golden Retriever WOŚP w Poznaniu.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA