W Poznaniu stanie pomnik Ryszarda Kuklińskiego?

Autor: AK fot. Four.mg
REKLAMA

Być może już niedługo na skwerze Ryszarda Kuklińskiego pojawi się także pomnik upamiętniający pułkownika. Wniosek w tej sprawie został pozytywnie rozpatrzony przez miejscowych radnych i Komisję Polityki Przestrzennej i Rewitalizacji.

Skwer Ryszarda Kuklińskiego znajduje się między ulicami: Królowej Jadwigi, Karmelicką i Krakowską. Pomysłodawcy ustawienia w tym miejscu także pomnika upamiętniającego pułkownika chcieliby, żeby miał on formę kamienia, na którym umieszczony zostanie medalion z wizerunkiem Kuklińskiego. Znalazłby się tam także napis "Pułkownik Ryszard Kukliński. Herosowi ducha i czynu. Wielkopolanie".

Dodatkowo, na pomniku umieszczony miałby zostać kod QR, dzięki któremu można zeskanować kod i uzyskać dostęp do informacji na temat pułkownika.

Pomysłodawcy zapewnili, że Miasto nie poniesie żadnych kosztów związanych z budową pomnika - pozyskali już sponsorów na ten cel.

Wniosek był rozpatrywany przez Komisję Polityki Przestrzennej  i Rewitalizacji, która wydała pozytywną opinię w tej sprawie. Podobnie do sprawy odniosła się Rada Osiedla Stare Miasto. Teraz w kwestii możliwej budowy musi wypowiedzieć się równie m.in. zespół pomnikowy.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA