Ul. św. Marcin najlepiej przystosowaną do potrzeb niepełnosprawnych przestrzeń publiczna w Polsce

Autor: AK fot. UMP
REKLAMA

Miasto Poznań otrzymało wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie architektoniczno-urbanistycznym  „Lider Dostępności” w kategorii „Przestrzeń Publiczna” za „najlepiej zaprojektowaną i zmodernizowaną pod względem dostępności przestrzeń publiczną. Tym, co dało stolicy Wielkopolski nagrodę jest zrewitalizowana ul. św. Marcin.

Celem konkursu „Lider Dostępności” jest wyróżnianie tych, którzy przystosowują przestrzeń do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Uroczysta Gala, podczas której wręczono nagrody odbyła się w związku z Europejskim Dniem Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych.

W tym roku, Kapituła Konkursowa, w skład której weszli urbaniści i specjaliści zajmujący się projektowaniem uniwersalnym i dostępnością architektoniczną, postanowiła wyróżnić Miasto Poznań za rewitalizację ul. św. Marcin. Zdaniem jury, jest to najlepiej przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami przestrzeń publiczna w Polsce.

Podczas modernizacji jednej z głównych ulic w mieście zlikwidowano krawężniki, poszerzono chodniki i wprowadzono strefę zamieszkania. Dzięki temu, osoby o ograniczonych możliwościach ruchowych mogą w bardziej komfortowy sposób poruszać się w tym rejonie, w tym np. dojść na przystanek tramwajowy. Wprowadzono także udogodnienia dla osób z dysfunkcją wzroku.

Konkurs "Lider Dostępności" był objęty Honorowym Patronatem Prezydenta RP, który był także obecny podczas Gali.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA