Zabytkowy budynek Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 przejdzie kolejną modernizację

Autor: A. Karczewska fot. PIM
REKLAMA

Zabytkowy budynek Zespołu Szkolno-Przedszkolnego numer 4, który mieści się przy ul. Garbary będzie modernizowany. To kolejny etap prac, jakie prowadzone są na terenie obiektu w ostatnich latach.

Poznańskie Inwestycje Miejskie podpisały umowę z wykonawcą prac modernizacyjnych, które mają zostać zrealizowane do października tego roku. W ramach prac odnowiona zostanie elewacja budynku od strony dziedzińca wewnętrznego i ul. Szyperskiej.

Zadaniem wykonawcy będzie m.in. odkopanie fundamentów i zaizolowanie ścian zewnętrznych, a także wyczyszczenie elewacji, w której mają zostać zlikwidowane pęknięcia i uzupełnione fugi. W budynku zamontowane zostaną również 52 nowe okna.

Remont przejdzie także podniebienie, czyli wewnętrzna część sklepienia stropu podcieni od strony ul. Estkowskiego, Szyperskiej i Garbary.

To kolejny etap prac w ostatnich latach. Wcześniej udało się poddać renowacji elewację budynku szkoły od strony ul. Estkowskiego i Garbary, a także zmodernizować dach wraz z więźbą dachową, ułożyć nową dachówkę, wymienić stolarkę okienną, wyremontować salę gimnastyczną oraz wymienić opierzenie. Podczas remontu wymieniono również starą posadzkę w podcieniach.

Z uwagi na fakt, że budynek wybudowany w latach 1914-1917 wpisany jest do rejestru zabytków od 1984 roku, zakres rozpoczynających się prac został uzgodniony z Miejskim Konserwatorem Zabytków.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA