Krócej i bezpieczniej w drodze do szkoły

Autor: AK fot. ZDM
REKLAMA

Krócej i bezpieczniej - tak wygląda nowa droga do szkoły uczniów z rejonów ul. Łebskiej, Kociewskiej, Żukowskiej, Oleckiej i Łagowskiej uczęszczających do Szkoły Podstawowej numer 57 przy ul. Leśnowolskiej. Dzięki inwestycji, dzieci nie muszą już chodzić okrężną drogą lub korzystać z przedeptu między ul. Kościrzyńską i Łagowską.

Dotychczas, idąc do szkoły uczniowie chodzili okrężną drogą lub pokonywali trasę korzystając z wąskiego, niewygodnego i zarośniętego przedeptu między ulicami Kościerzyńską i Łagowską. Przejście utrudniał tam jednak przecinający ścieżkę ciek Krzyżanka.

Za niecałe 160 tysięcy złotych pochodzących ze środków będących w dyspozycji Rady Osiedla Krzyżowniki-Smochowice oraz ZDM, udało się stworzyć nową, wygodną i o wiele bezpieczniejszą drogę.

W ramach prac wykonano przepust żelbetonowy i chodnik z kostki betonowej. Dzięki temu do dyspozycji pieszych, w tym przede wszystkim dzieci jest równa i „sucha” ścieżka. Co ważne, prace budowlane zakończyły się miesiąc przed wyznaczonym czasem.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA