Scena na 55 metrów i 9 ekranów ledowych - Andrea Bocelli zagra na Stadionie Miejskim już w sobotę

Autor: A. Karczewska fot. Sannita
REKLAMA

Około 25 tysięcy widzów, 55-metrowa scena, 10 puktów nagłośnienia i goście specjalni - tak zapowiada się sobotni koncert Andrei Bocelliego na Stadionie Miejskim w Poznaniu. Tenor wystąpi w stolicy Wielkopolski w ramach obchodów 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego.

Andrea Bocelli jest jednym z nasłynniejszych tenorów na świecie. Jego repertuar to połączenie klasyki ze współczesnością i muzyki poważnej z popularną.

Do Poznania przyjedzie w ramach obchodów jubileuszu stulecia powstania Uniwersytetu Poznańskiego, z którego wywodzą się cztery poznańskie uczelnie - Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Przyrodniczy oraz Akademia Wychowania Fizycznego.

Koncert jest współfinansowany ze środków miejskich. Za wybór artysty, który zaśpiewa na poznańskim stadionie odpowiadali prorektor UAM prof. Tadeusz Wallas, wiceprezydent Jędrzej Solarski oraz Przemysław Kieliszewski, dyrektor Teatru Muzycznego w Poznaniu.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej przedstawiono najnowsze informacje dotyczące sobotniego koncertu. Jak poinformowali organizatorzy, zainteresowanie wydarzeniem jest rekordowe. Spodziewanych jest 25 tysięcy widzów, co stanowiłoby rekord frekwencji biletowanego koncertu artysty, który prezentuje muzykę poważną powiązaną z pop operą w Polsce.

Przygotowania do wydarzenia trwają już od nocy z 4 na 5 maja. Wówczas rozpoczęła się budowa 55-metrowej sceny, która stanęła na stadionie przy ul. Bułgarskiej. To wymóg managementu artysty, który wymaga, by była ona gotowa na kilka dni przed koncertem. Wszystko po to, by można było odpowiednio ustawić dźwięk.

Na stadionie będzie zorganizowanych 10 punktów z nagłośnieniem, a także 9 ekranów ledowych. Na murawie zasiądzie 8 tysięcy osób. Do pracy przy koncercie, tylko w sobotę zaangażowanych będzie 400 osób.

Podczas występu pojawią się także goście specjalni, w tym Carlo Bernini oraz Andrea Griminelli. Z Bocellim na scenie wystąpią również dwie wokalistki - Ilaria Della Bidia oraz Maria Aleida Roderiguez. Będzie także poznański akcent - wystąpi Maria Pawelec, absolwentka poznańskiej szkoły baletowej.

To jednak nie koniec atrakcji i gości. Wraz z Bocellim dla widzów zaśpiewa chór Festiwalu Chórów Uniwersyteckich Universitas Cantat, który wystąpi w 12 utworach zaczynając od nietypowej interpretacji "Gaudeamus" oraz rozszerzona orkestra Teatru Muzycznego w Poznaniu.

Organizatorzy nie chceli zdradzić, czy Andrea Bocelli pojawi się w Poznaniu ze swoim synem Matteo, z którym nagrał balladę "Fall on me".

Koncert rozpocznie się o godzinie 20:30.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA