Rozpoczęła się modernizacja stadionu lekkoatletycznego na Golęcinie

Autor: AK fot. POSiR
REKLAMA

Na stadionie lekkoatletycznym na poznańskim Golęcinie rozpoczęły się dziś prace remontowe. Ma to być dopiero jeden z etapów podnoszenia standardu stadionu, co ma umożliwić częstszą organizację imprez sportowych.

Podczas rozpoczętych dziś prac przeprowadzone zostaną m.in. modernizacja zakola północnego płyty stadionu, na którym powstają nowe rozbiegi dla tyczkarzy i oszczepników, budowa rzutni do pchnięcia kulą i modernizacja skoczni do skoku wzwyż. Zmodernizowany zostanie także rów z wodą.

Prace dotyczą części urządzeń niezbędnych do rozgrywania konkurencji lekkoatletycznych. Modernizacja jest konieczna w kontekście zaplanowanego na początek lipca mityngu lekkoatletycznego Grand Prix Poznania.

Modernizacja ma zakończyć się w czerwcu, jednak jak podkreśla dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji, Łukasz Miadziołko, to dopiero początek prac, które mają na celu unowocześnienie poznańskiego stadionu lekkoatletycznego.

Na czas prowadzonych robót możliwość korzystania ze stadionu będzie ograniczona, a sam remont urządzeń w obrębie płyty stadionu wiąże się z ogrodzeniem części terenu.

„Z użytkowania został wyłączony północny łuk bieżni (od strony stadionu żużlowego) oraz dwa tory prostej po zachodniej stronie stadionu (od strony wieży sędziowskiej). Dla celów treningowych będzie dostępna pozostała część bieżni. W późniejszych etapach będą zamykane dalsze odcinki bieżni (łuk południowy).”
Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji


Remont kosztować będzie 1 mln 188 tysięcy złotych.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA