Strażacy pomogli jelonkowi, który był uwięziony między prętami ogrodzenia

Autor: AK fot. mł. kpt. Budzyński KMPSP
REKLAMA
REKLAMA

Straż pożarna pomaga nie tylko ludziom, ale także zwierzętom. Jak się okazuje, podczas ostatniej majówki poznańscy strażacy z JRG 3 mieli nietypową interwencję polegającą na uwolnieniu małego jelonka, który utknął między prętami w ogrodzeniu jednego z zakładów przy ul. Bałtyckiej.

Do zdarzenia doszło 2 maja. Po przyjechaniu na miejscu strażacy stwierdzili, że dzikie zwierzę zakleszczyło się między prętami ogrodzenia. Choć pozornie akcja wydawałaby się prosta - wystarczyło, by strażacy rozwarli pręty, to cała sytuacja okazała się być bardziej skomplikowana.

Jak relacjonują strażacy, w przypadku takiego uwolnienia, zwierzę w popłochu mogłoby uciec przez jezdnię przy ogrodzeniu, co z kolei stanowiłoby zagrożenie zarówno dla niego jak i kierowców.

Na miejsce wezwano myśliwego z Centrum Zarządzania Kryzysowego Miasta Poznania. Określił on stan zwierzęcia, a następnie w profesjonalny sposób unieruchomiło. Dopiero wówczas strażacy mogli przystąpić do uwalniania jelonka z prętów. Gdy to nastąpiło, myśliwy przewiózł zwierzę do okolicznego lasku, gdzie zostało wypuszczone na wolność.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA