Niemal 100 kierowców zatrzymanych za przekroczenia prędkości podczas majówki w Wielkopolsce

Autor: A. Karczewska fot. KWP archiwum
REKLAMA

W czasie majówki na terenie Wielkopolski zatrzymano prawie 100 osób, które przekroczyły dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Kierujący stracili na trzy miesiące swoje uprawnienia do prowadzenia pojazdów.

Trwa Światowy Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ONZ. To czas, w którym w szczególny sposób przypominane są zasady bezpieczeństwa na drodze oraz konsekwencje niewłaściwych zachowań i łamania przepisów.

Niestety, tzw. piratów drogowych wciąż nie brakuje. Jak informuje Policja Wielkopolska, tylko w okresie od 1 do 5 maja na terenie województwa zatrzymano 93 osoby, które przekroczyły maksymalną dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

Co więcej, tylko w piątek, 3 maja, na trasie z Poznania do Pleszewa zatrzymano aż 7 takich osób. Jak informują policjanci, pięciu z nich to młodzi kierowcy w wieku od 21 do 28 lat.

Zgodnie z obowiązującym prawem, poza mandatami karnymi i punktami karnymi dopisanymi do „konta” kierowców, wszyscy zostali ukarani także zatrzymaniem przez Policję ich prawa jazdy na trzy miesiące.

Policja przypomina, że kierowanie pojazdem z nadmierną prędkością wciąż należy do najczęstszych powodów wypadków drogowych.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA