Prace modernizacyjne w Kinie Muza na ukończeniu

Autor: AK fot. Mariusz Wiśniewski FB
REKLAMA

Trwają prace modernizacyjne w Kinie Muza, które powoli dobiegają końca. Już niedługo kino będzie miało nowy wystrój, a także dodatkowe sale. Co ważne, wyjątkowy klimat i charakter tego miejsca zostanie zachowany.

Kino Muza istnieje od 1908 roku i jest jedynym poznańskim kinem studyjnym, które zachowało swój wyjątkowy dawny klimat i wygląd, a także przekazuje repertuar kina z tradycjami.

Po modernizacji do dyspozycji widzów będą wyremontowane obecne sale, a także dwie zupełnie nowe sale projekcyjne, które powstaną na piętrze. W jednej z nich będzie można rozsiąść się na przytulnych i wygodnych kanapach, w drugiej, usiąść przy stolikach, ponieważ przypominać będzie kawiarnię. Organizowane będą tam wydarzenia kulturalne i warsztaty.

W nowych salach będzie miejsce na około 50 osób w każdej. Wyremontowane zostaną również pomieszczenia znajdujące się na parterze. Obecna sala kinowa zyska dodatkowych 20 miejsc. Zamontowana zostanie wentylacja, co poprawi komfort widzów.

Prace są obecnie na ukończeniu. Według planu, mają zakończyć się w czerwcu. Inwestycja kosztuje ponad 5,4 mln złotych i jest finansowana ze środków budżetu Miasta Poznania.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA