Jak być fit i nie popadać w skrajność? Poznaj zasady, dzięki którym zadbasz o zdrowie fizyczne i psychiczne!

Autor: Redakcja serwisu www.codziennypoznan.pl foto. archiwum
Artykuł sponsorowany
REKLAMA

W ostatnich czasach bardzo modne stało się nieustanne dążenie do bycia fit. Spoglądając na programy telewizyjne czy okładki kolorowych magazynów bardzo łatwo można dostrzec, że tematyka zdrowego żywienia i dbania o linię jest obecnie bardzo popularna. Wysportowana, szczupła sylwetka to marzenie wielu osób, szczególnie gdy zbliża się sezon bikini. Moda na bycie fit ma jednak często dwie strony medalu – promowanie zdrowych nawyków to pozytywne zjawisko, lecz czasem prowadzi ono do popadania w skrajność. Jak być fit i nie dać się zwariować? Poznaj zasady, dzięki którym zadbasz o swoje zdrowie i doskonałe samopoczucie!

Zmień nawyki żywieniowe

Największym błędem, jaki możemy popełnić w dążeniu do osiągnięcia szczupłej sylwetki jest nagłe przejście na restrykcyjną dietę. Nigdy nie rzucajmy się na głęboką wodę! Bardzo szybko może się bowiem okazać, że stracimy zapał i efekt będzie zupełnie odwrotny od zamierzonego. Zamiast ciągle wyliczać kalorie, lepiej po prostu zmienić nawyki żywieniowe oraz przyjrzeć się temu, co mamy na talerzu. W stworzeniu prawidłowego planu żywieniowego bez wątpienia pomaga wiedza dietetyka, który potrafi opracować prawidłowy jadłospis dla osób chcących poprawić jakość swojego życia i zdrowia. Dieta nie musi oznaczać ciągłych wyrzeczeń i głodówki – zdrowe, pełnowartościowe posiłki potrafią być zarówno sycące, jak i smaczne.

Obserwuj media społecznościowe z dystansem

Wpisy publikowane na portalach społecznościowych bardzo często zakłamują rzeczywistość – idealnie wykonane makijaże, wysportowane, szczupłe sylwetki, relacje z egzotycznych zakątków świata, pięknie podane posiłki to zdjęcia, z którymi stykamy się na co dzień obserwując aktywność naszych znajomych lub znanych influencerów. Pamiętajmy, że to, co widzimy w social mediach nie zawsze jest prawdą – nie powinniśmy więc porównywać się z innymi i za wszelką cenę dążyć do perfekcyjnego wyglądu. Posty zamieszczane przez ludzi zawodowo zajmujących się fitnessem i sportem mogą oczywiście pozytywnie wpłynąć na nasz styl życia i zmotywować nas do działania, jednak czasami dzieje się zupełnie inaczej. Okazuje się bowiem, że mamy zbyt wysokie oczekiwania, a praca nad własnym ciałem po prostu nas przerasta. Walka o piękną sylwetkę musi odbywać się stopniowo, małymi kroczkami, aby nie zaszkodzić naszemu zdrowiu. Nie wymagajmy więc, że po miesiącu będziemy będziemy mieć pięknie wyrzeźbione ciało niczym instruktor fitnessu. Chęć posiadania szczupłej sylwetki nigdy nie powinna przesłaniać zdrowego rozsądku. Jeśli czujemy, że nie radzimy sobie z akceptacją własnego wyglądu, to być może powinniśmy zgłębić wiedzę psychologiczną, która ułatwi nam zrozumienie własnych potrzeb i emocji, a dodatkowo otworzy przed nami przyszłościową ścieżkę zawodową.

Ustal harmonogram treningów

Złota zasada ułatwiająca uzyskanie pięknej sylwetki mówi: ,,Trzymaj się wcześniej ustalonego harmonogramu treningowego’’. Regularne uprawianie sportu to bowiem najłatwiejszy sposób na pozbycie się nadmiarowych kilogramów. Wybierzmy zatem aktywność, która najbardziej odpowiada naszym preferencjom – fitness, zumba, taniec, aqua aerobic, crossfit – możliwości jest całe mnóstwo. Najważniejsze jednak, by mocno trzymać się swoich postanowień, nie szukać wymówek i z wyprzedzeniem wybrać dni tygodnia, które będą najodpowiedniejszym czasem na trening. Ćwiczenia nie tylko doskonale wpływają na piękny wygląd ciała, lecz także świetne poprawiają samopoczucie. Warto zatem znaleźć chwilę tylko dla siebie i zatroszczyć się o własne zdrowie fizyczne i psychiczne – możemy tylko zyskać!

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA