Początek prac przy przebudowie ul. Taczaka i Garncarskiej

Autor: A. Karczewska fot. PIM
REKLAMA

Jutro, 6 maja, rozpocznie się przebudowa ul. Garncarskiej i Taczaka, które mają zyskać więcej zieleni i przestrzeni dla mieszkańców. Uspokojony zostanie także ruch, co ma podnieść poziom bezpieczeństwa w tym rejonie. Rozpoczęcie prac oznacza jednak wprowadzenie zmian w organizacji ruchu.

Inwestycja ma sprawić, że obie ulice nie tylko będą wyglądać bardziej estetycznie, ale także będą bezpieczniejsze i przystępne dla mieszkańców. Okolica ma zyskać więcej zieleni, a bariery architektoniczne mają zostać zlikwidowane, co ma zapewnić większą dostępność dla różnych grup społecznych.

W związku z rozpoczęciem prac, od poniedziałku obowiązywać będzie zakaz parkowania na ul. Taczaka i Garncarskiej. Kierowcy proszeni są o wcześniejsze usunięcie pojazdów, które już tam stoją.

Na czas prowadzenia robót obie ulice zostaną zamknięte dla ruchu publicznego. Możliwy będzie dojazd do posesji dla mieszkańców, ale bez możliwości parkowania w pasie drogowym. Dojechać będzie można także do parkingów w podwórzach oraz w celu zrealizowania dostaw do lokali usługowych.

Prace potrwają maksymalnie 10 miesięcy - tyle czasu ma wykonawca na realizację zadania.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA