XXVI Parada Parowozów w Parowozowni Wolsztyn już w sobotę!

Autor: A. Karczewska fot. MC archiwum redakcji Codzienny Poznań
REKLAMA

Już jutro odbędzie się XXVI Parada Parowozów w Parowozowni Wolsztyn, czyli jedno z najbardziej znanych na świecie wydarzeń turystycznych w Wielkopolsce. Co roku, do jedynej na świecie wciąż czynnej parowozowni przyjeżdżają miłośnicy kolei z całego świata. Parowozy przyciągają do siebie także tych, którzy na co dzień nie czują się "mocni" w znajomości pociągów.

Parada Parowozów jest organizowana w Wolsztynie od 1991 roku i nadal jest jednym z najważniejszych wydarzeń kolejowych nie tylko w Polsce, ale i w Europie.

Co roku, do niewielkiego miasta w Wielkopolsce przyjeżdża kilkadziesiąt tysięcy turystów z całego świata, a Wolsztyn na kilka dni staje się "światową stolicą pary".

Podczas Parady uczestnicy będą mogli podziwiać czynne lokomotywy parowe z Polski i zagranicy. Pojazdy przejeżdżają przez stację w Wolsztynie, prezentując się w swej całej okazałości.

Sama parada to jednak nie wszystko. To również możliwość zobaczenia z bliska zabytkowych lokomotyw, a w niektórych przypadkach nawet wejścia do środka. Uczestnicy mogą przyglądać się także przygotowaniom do parady oraz drobnym naprawom prowadzonym na bieżąco.

W czasie święta parowozów organizowane są także przejazdy pociągami retro oraz wycieczki po wciąż czynnej parowozowni.

Parada Parowozów odbędzie się w godzinach 13:30-15:00.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA