Kolejne cztery poznańskie szkoły przejdą termomodernizację

Autor: A. Karczewska fot. PIM
REKLAMA

Już niedługo kolejne cztery poznańskie szkoły przejdą termomodernizację, dzięki czemu zmniejszy się zapotrzebowanie i zużycie energii cieplnej w tych placówkach. Wykonawce wyłoni przetarg, który ogłosiły Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Prace mają zostać wykonane w SP numer 2 na os. Jagiellońskim, SP numer 20 na os. Rzeczypospolitej, SP numer 46 przy ul. Inowrocławskiej oraz w SP numer 61 na Szczepankowie.

W ramach termomodernizacji we wszystkich placówkach będą ociepolne ściany zewnętrzne, stropodach oraz dach. Wymionione zostaną również okna, a także instalacja centralnego ogrzewania.

Dodatkowo, w szkołach numer 20, 46 oraz 61 zamontowane zostaną now drzwi zewnętrzne oraz instalacje elektryczne. Z kolei w szkołach numer 20 i 46 dodatkowo przeprowadzona zostanie izolacja ścian fundamentowych wraz z wykonaniem opaski dookoła budynku.

To kolejne inwestycje związane z termomodernizacją poznańskich placówek oświatowych. Miasto chce w ten sposób zapewnić lepsze warunki do nauki i pracy dzieciom i pracownikom, a także zmniejszyć zużycie energii cieplnej, co obniży koszty utrzymania placówek.

Chętni na wykonanie robót mogą zgłaszać się do przetargu do 17 maja. Prace mają zostać zrealizowane do 10 listopada 2019 roku.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA