Jak spędzić sobotę w Poznaniu?

Autor: A. Karczewska fot. MC
REKLAMA

Rozpoczyna się majówkowy weekend i choć pogoda nie zachęca dziś zbytnio do spędzania wielu godzin na świeżym powietrzu, to warto skorzystać z oferty, jaką przygotował Poznań na sobotę. Ci, którzy mają ochotę na dłuższą wycieczkę, mogą wybrać się także na Paradę Parowozów do Wolsztyna.

Dzisiaj i jutro odbywać się będzie akcja Poznań za pół ceny. To okazja, by skorzystać z szeregu atrakcji, ofert kulturalnych, gastronomicznych, rekreacyjnych i innych w okazyjnych cenach, nawet o 50% taniej. Niektóre z atrakcji dostępne będą za darmo. Akcja rozpoczyna się dzisiaj i potrwa jeszcze w niedzielę.

Ciekawą atrakcją jest także zwiedzanie Poznania z pokładu zabytkowych tramwajów i autobusów w ramach linii turystycznych MPK, a także z perspektywy rzeki, dzięki podróży na tramwaju wodnym, który pływa po Warcie.

Lubiących spędzać czas aktywnie z pewnością ucieszy fakt, że mogą skorzystać z obiektów sportowych POSiR. Z uwagi jednak na przypadające dziś święto, ich funkcjonowanie jest nieco inne niż zwykle.

Zoo Poznań zaprasza na Dzień Ptaków, czyli kolejny dzień atrakcji w poznańskim ogrodzie zoologicznym. Po raz kolejny przygotowano również atrakcje związane z innymi zwierzętami - opowieści opiekunów i pokazowe karmienia.

Chwilę odpoczynku, a także zabawy przy muzyce zapewni kolejny dzień na KontenerArt.

Miłośnicy kolei, pojazdów retro czy po prostu czegoś, czego nie mają okazji oglądac na co dzień mogą wybrać się do Wolsztyna, gdzie odbędzie się dzisiaj XXVI Parada Parowozów. Podczas Parady uczestnicy będą mogli podziwiać czynne lokomotywy parowe z Polski i zagranicy. Pojazdy przejeżdżają przez stację w Wolsztynie, prezentując się w swej całej okazałości. Sama parada to jednak nie wszystko. To również możliwość zobaczenia z bliska zabytkowych lokomotyw, a w niektórych przypadkach nawet wejścia do środka. Uczestnicy mogą przyglądać się także przygotowaniom do parady oraz drobnym naprawom prowadzonym na bieżąco. W czasie święta parowozów organizowane są także przejazdy pociągami retro oraz wycieczki po wciąż czynnej parowozowni.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA