Uroczysta odprawa Ochotniczego Reprezentacyjnego Oddziału Ułanów Miasta Poznania

Autor: A. Karczewska fot. MC
REKLAMA

Na poznańskim Starym Rynku przed gmachem Muzeum Powstania Wielkopolskiego odbyła się uroczysta odprawa Ochotniczego Reprezentacyjnego Oddziału Ułanów Miasta Poznania. Dokonał jej prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak.

Uroczystość odbyła się po zakończeniu oficjalnej części obchodów 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, które odbyły się na Placu Wolności. Uczestnicy przeszli na Stary Rynek, gdzie o godzinie 13:00 przed gmachem Muzeum Powstania Wielkopolskiego prezydent Jaśkowiak dokonał honorowej odprawy wart ułanów w wykonaniu Ochotniczego Reprezentacyjnego Oddziału Ułanów Miasta Poznania w barwach 15 Pułku Ułanów Poznańskich.

Wydarzenie wzbudziło duże zainteresowanie wśród zebranych na poznańskim Rynku mieszkańców i turystów. Oprawa szczególnie ucieszyła najmłodszych, którzy mogli z bliska przyjrzeć się mundurom ułańskim.

Prezydent wpisał się także do księgi pamiątkowej 100. rocznicy Powstania Wielkopolskiego, która wystawiona została w Muzeum.

Następnie odbył się wernisaż wystawy czasowej "Przestrzeń i czas w malarskim przekazie historii" autorstwa prof. Izabeli Rudzkiej, która dostępna jest w Muzeum Powstania Wielkopolskiego.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA